Особливості формування бюджетів ОТГ на 2018 рік – тема практикуму у Миколаївському РВ АМУ

23 / Листопад, 2017
22 листопада у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся  практикум із застосування законодавства на тему: «Особливості  формування бюджетів ОТГ на 2018 рік. Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами місцевих бюджетів». Захід  організовано в рамках  проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (“ПУЛЬС”), який  реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники практикуму – селищні, сільські голови, відповідальні особи за формування та виконання бюджетів  у сільських та селищних ОТГ області, регіональні консультанти Миколаївського РВ АМУ.
Відкрила захід виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Т.Яблоновська,  яка зазначила актуальність теми практикуму для представників об’єднаних територіальних громад та розповіла про роботу, яку проводить Асоціація міст України щодо захисту інтересів органів місцевого самоврядування, зокрема у бюджетній сфері.
Регіональний консультант з бюджетних питань Ю.Забродкіна  озвучила засади становлення та розвитку бюджетної системи в умовах децентралізації. Вона зазначила, що бюджетна децентралізація дала повноваження органам місцевого самоврядування нарощувати фінансовий ресурс та спрямовувати його на розвиток громади.
Модератор практикуму заступник директора  – начальник бюджетного                 управління департаменту фінансів  Миколаївської ОДА О.Ротар розповіла про зміни чинного законодавства щодо підходів  формування місцевих бюджетів на 2018 рік,  механізмами і результатами від запровадження середньострокового бюджетного планування.  Звернула увагу на особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів, зокрема, на розрахунки видатків на оплату праці педагогічних працівників, оплату за спожиті енергоносії тощо. Озвучила підходи щодо підготовки бюджетних запитів та паспортів головних розпорядників коштів по затверджених бюджетних програмах. На конкретних прикладах розповіла про правове регулювання міжбюджетних відносин в умовах децентралізації.
Заступник директора  – начальник  управління доходів та фінансів виробничої сфери департаменту фінансів  Миколаївської ОДА С.Кричевська розповіла учасникам заходу про розрахунки податків і зборів місцевих бюджетів в умовах децентралізації та фактори впливу на конкретні види податків, зборів і платежів.
Головний програміст Державного підприємства «Головфінтех» К.Назарова акцентувала на необхідності відкриття додаткової лінії зв’язку для організації безпосередньої роботи по обміну інформацією між ОТГ, департаментом фінансів ОДА та органами казначейської Служби. Ознайомила з програмами, які будуть впроваджуватися для організації безперебійної роботи, зокрема програмою «ІАС-місцеві бюджети».
Учасники практикуму отримали вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. У процесі жвавого обговорення також був корисним  обмін досвідом. Учасники висловились схвально про продовження Асоціацією міст України практики навчання фахівців органів місцевого  з галузевих та організаційних питань.
 
      
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)