О.Слобожан та голови громад Луганської області на регіональній платформі спільно з народними депутатами шукали шляхи розв’язання проблем місцевого самоврядування

22 / Листопад, 2019
21 листопада Луганське регіональне відділення АМУ провело у Сєверодонецьку засідання регіональної платформи з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Трансформація розвитку Луганської області: децентралізація влади, пріоритети розвитку,  нові партнерства».
Учасники: голови громад та секретарі місцевих рад, представники Луганської ОДА, регіональні консультанти, представники ЗМІ. У роботі платформи взяли участь народні депутати Вікторія Гриб, Олександр Лукашев, Максим Ткаченко,  а також виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, директор Проєкту ПУЛЬС Ігор Парасюк, голова Луганського РВ АМУ Юрій Прокопенко, виконавчий директор Луганського РВ АМУ Наталія Бойко.
 
   
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, привітавши учасників регіональної платформи, сказав: «Асоціація міст України вдячна усім народним депутатам України, які підтримали нашу Асоціацію та прийняли законодавчі норми, що посилюють спроможність місцевого самоврядування та надають можливість створювати якість життя для населення України на місцевому рівні». Далі він наголосив на важливості проведення таких заходів, оскільки голови громад разом з народними депутатами мають можливість обговорити проблеми місцевого самоврядування та визначити шляхи їх розв’язання. О.Слобожан розповів про дії АМУ у бюджетному процесі 2020 року та результати, яких вдалося досягти. Так, завдяки наполегливому відстоюванню інтересів місцевого самоврядування та активній співпраці з народними депутатами на 2020 рік залишилося таке важливе джерело доходів місцевих бюджетів, як відрахування частки від акцизного податку з пального. Важливим результатом дій АМУ є передбачення на 2020 рік прямих міжбюджетних відносин для усіх ОТГ, що провели і проведуть перші вибори у 2019 році, та громад, утворених навколо міст обласного значення. Також завдяки АМУ у Бюджеті-2020 передбачено перегляд освітньої субвенції з врахуванням контингенту учнів. О.Слобожан зупинився й на проблемах, які стоятимуть перед органами місцевого самоврядування у наступному році. Це і недостатність освітньої та медичної субвенції, і перекладання на місцевий рівень фінансування державних повноважень без відповідної компенсації, і неповернення різниці в тарифах. Він запевнив, що АМУ й надалі стоятиме на захисті інтересів громад та активно співпрацюватиме з Урядом і парламентом для вирішення проблем місцевого самоврядування.
     
Народний депутат Вікторія Гриб підняла питання щодо необхідності вирішення проблем об’єднаних громад, які фактично утворилися вже п’ять років тому, але їм не дозволяють провести перші вибори. Тобто цим громадам не доступні вигоди, які мають інші ОТГ – додаткові ресурси та повноваження розпоряджатися цими ресурсами. І якщо неможливо дозволити проводити вибори, потрібно прийняти державне рішення про визнання їх як ОТГ. Також В.Гриб наголосила на проблемі недоотримання коштів місцевими бюджетами Луганської області через надання державою місцевому бізнесу пільг із сплати за землю та нерухомість. Парламентар запропонувала запровадити компенсацію місцевим бюджетам з державного за ці втрати. Таку позицію підтримав і народний депутат  Максим Ткаченко. Народний депутат Олександр Лукашев зазначив, що зацікавлений у розвитку місцевого самоврядування, тому підтримав зарахування 13,44% акцизу на пальне до місцевих бюджетів. 
Директор Проєкту Пульс Ігор Парасюк у виступі заначив, що регіональна платформа  - це майданчик для побудови діалогу між народними депутатами та міськими головами, які по суті й представляють виборців. АМУ та Проєкт ПУЛЬС багато років проводять по всій Україні такі заходи, і вони довели свою ефективність. Для народних депутатів – це можливість почути позицію місцевого самоврядування і зрозуміти, яка підтримка потрібна громадам.
  
У ході засідання учасники обговорили проблемні питання реалізації власних повноважень органів місцевого самоврядування, напрями взаємодії органів місцевого самоврядування з народними депутатами та шляхи удосконалення нормативно-правової бази діяльності об’єднаних територіальних громад та їх повноважень.
За підсумками роботи платформи було прийнято звернення до Голови Верховної Ради України та народних депутатів України Максима Ткаченка, Вікторії Гриб, Сергія Шахова, Олексія Кузнєцова щодо вирішення проблемних питань територіальних громад Луганської області.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)