Організація роботи старост, - тема практикуму в Одеському РВ АМУ

31 / Серпень, 2018
30 червня в Одеському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему "Законодавчо-нормативе забезпечення роботи старост". Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь старости громад з Балтської, Біляївської, Кілійської, Красносільської, Вилківської та інших ОТГ Одеської області.
З вітальним словом до учасників звернувся виконавчий директор Одеського РВ АМУ В’ячеслав Демченко, наголосивши про місію проекту ПУЛЬС, який спрямований на зміцнення місцевого самоврядування в Україні.
Модератором практикуму виступила Світлана Слюсаренко, заступниця селищного голови Великомихайлівської ОТГ. Слухачі дізналися про те, як організувати ефективну роботу на старостинському окрузі, що входить до повноважень старости, які його функції. Також було розглянуто вчинення нотаріальних дій старостами, обговорено практичні аспекти роботи. Учасники обмінялися досвідом  щодо питань складення заповітів та видачі громадянам документів тощо.
  
Андрія Крупник, доцент ОРІДУ НАДУ розповів про особливості роботи старост з громадськістю та роль органів самоорганізації населення, поділився власними "секретами" роботи з людьми, залучення громадськості до демократичних процесів та перетворень в суспільстві. На його думку, старости - це справжні "кардіостимулятори" на селі, адже саме від їхньої діяльності залежить зрушення багатьох процесів. Приміром, Балтська міська ОТГ одна з перших в Україні створила і успішно розвиває раду громадянського суспільства, яка дізнається про ключові проблеми громади зсередини. Консультант з юридичних питань Одеського РВ АМУ Юрій Ямковой зазначив, що староста у новій стратегії органів місцевого самоврядування є однією з ключових фігур. Старостинські округи в ОТГ визначає рада громади. Староста обирається на термін 5 років та входить до виконкому нової ОТГ. Важливо, що староста, або людина, яка виконує його обов’язки, напряму спілкується з жителями, першим дізнається про проблеми і ефективно може впливати на їхнє вирішення.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)