03 / Лютий, 2021
Закон України «Про соціальні послуги» гарантує особам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримання соціальних послуг. Окрім того, відповідно до статті 17 цього Закону, соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг. Водночас на сьогодні у частини соціальних послуг, в тому числі базових, відсутні затверджені державні соціальні стандарти. У такому випадку виникає питання, чи можна організовувати надання таких соціальних послуг?
Асоціація міст України зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На думку АМУ, рішення щодо організації надання соціальних послуг, у яких відсутні державні стандарти, приймає відповідний орган місцевого самоврядування, виходячи з потреб громади та спроможності місцевих бюджетів. Оскільки соціальні послуги спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків, їх надання є необхідною складовою повноцінної життєдіяльності територіальної громади.
Асоціація міст України вважає, що організація надання соціальних послуг щодо яких немає державних соціальних стандартів може здійснюватися шляхом прийняття відповідних місцевих нормативно-правових актів.
Роз’яснення АМУ носить виключно інформаційний характер і не встановлює правових норм.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)