27 / Квітень, 2020
За інформацією Мінекономіки, на онлайн-порталі державних послуг "Дія" з’явилась нова електронна послуга з реєстрації та оформлення виплат допомоги по безробіттю. Відповідне рішення ухвалив Уряд 24 квітня через постанову “Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації, перереєстрації безробітних та призначення виплати допомоги по безробіттю в електронній формі” (текст постанови ще не опублікований). Додаткова онлайн-послуга націлена на спрощення процедури звернення безробітних до центрів зайнятості щодо реєстрації та призначення допомоги по безробіттю.
Для отримання послуги необхідно:
  1. Авторизуватися у кабінеті користувача на порталі Дія за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID.
  2. Заповнити онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів (паспорт, документи про освіту, трудова книжка тощо).
  3. Отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття /або сповіщення про необхідність доопрацювання / або аргументована відмова.
На період карантину статус та призначення допомоги по безробіттю присвоюється першого дня після подання такої заяви. Також пом’якшуються умови отримання допомоги безробітним, звільненим за власним бажанням. Детальніше - за посиланням.
Крім цього, Мінекономіки разом із Державною службою зайнятості два рази на тиждень будуть інформувати громадян щодо втрати роботи, отримання фінансової допомоги або пошуку нової роботи. Оновлення інформації відбуватиметься щотижня у понеділок і четвер на офіційному сайті Мінекономіки та Державної служби зайнятості. З питаннями-відповідями можна ознайомитися тут і тут.
 
Довідково. Станом на 24 квітня 2020 року, кількість безробітних, зареєстрованих в Державній службі зайнятості, становить 426,4 тис. осіб, що на 113 тис. (або на 36%) більше, ніж на цю ж дату минулого року. З початку карантину ( з 12 березня відповідно), в службі зайнятості зареєструвалося 120,8 тис. безробітних.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)