29 / Квітень, 2020
29 квітня Уряд вніс зміни до постанов від 28.03.2018 №214 та від 20.02.2019 №206. Цими постановами затверджені порядки виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для воїнів-інтернаціоналістів, учасників Революції Гідності та членів їх сімей. Ухвалені зміни передбачають наступне:
1. Об'єднані територіальні громади долучені до забезпечення житлом цих категорій громадян
Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад у цих постановах прирівняні у повноваженнях до райдержадміністрацій та виконавчих органів міських рад міст обласного значення. Тобто, вони визначені розпорядниками коштів держбюджету нижчого рівня та зобов’язані утворити відповідні  місцеві комісії.
2. Розширюються повноваження місцевої Комісії
До повноважень Комісії належить також:
  • перегляд рішення про призначення грошової компенсації за нововиявленими обставинами (у разі змін у складі сім’ї, зміни показників опосередкованої вартості спорудження житла тощо);
  • перевірка факту про надання раніше одержувачу грошової компенсації або членам його сім’ї житла або виплати грошової компенсації за рахунок бюджетних коштів.
3. Встановлюються додаткові підстави для відмови громадянам в призначенні грошової компенсації
Місцева Комісія відмовляє заявнику в призначенні грошової компенсації також з таких підстав:
  • заявник та члени його сім’ї, на яких було розраховано грошову компенсацію, володіють майновими правами на незакінчене будівництвом житло чи правом власності на нерухоме майно, в тому числі на житлове приміщення, що відповідає нормі жилої площі, визначеної статтею 47 Житлового кодексу Української PCP, або таке нерухоме майно було відчужено протягом п’яти років, що передують даті подання заяви про призначення грошової компенсації;
  • подання недостовірних відомостей.
4. Жила площа, яка перебуває у власності громадянина, впливає на розмір грошової компенсації
Розмір грошової компенсації зменшується на вартість жилої площі, яка перебуває у власності заявника (членів його сім’ї, які включені в розрахунок грошової компенсації). Вартість житлової площі встановлюється, виходячи з опосередкованої вартості 1 кв. метра загальної площі житла у відповідному населеному пункті.
Увага! Розмір грошової компенсації підлягає перерахунку у зв’язку із зміною складових формули, за якою розраховується грошова компенсація, якщо грошова компенсація не виплачена чи виплачена не у повному обсязі.
5. Встановлюються критерії, яким повинен відповідати забудовник
Забудовники повинні відповідати таким критеріям:
  • щодо забудовників не порушене провадження у справі про банкрутство/забудовники не перебувають у стані припинення;
  • наявність документів, що надають право на виконання будівельних робіт відповідного об’єкта, що відповідають вимогам законодавства (повідомлення про початок виконання будівельних робіт/дозвіл на виконання будівельних робіт), або наявність сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта або декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
  • наявність документів, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій здійснюється будівництво відповідного житлового об’єкта, або договір суперфіцію;
  • строк прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта житлового будівництва підтверджений забудовником документально та не перевищує 24 місяців з дати укладення інвестиційного договору про будівництво.
Порівняльні таблиці змін до постанов №214 і №206.
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)