О. Слобожан: Конституційні зміни мають гарантовано закріпити за місцевим самоврядуванням ресурси, необхідні для якісного здійснення повноважень

18 / Лютий, 2020

18 лютого в Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл на тему: «Децентралізація. Погляд місцевої влади». Модератором заходу була директор з комунікацій Інституту Горшеніна Наталія Клаунінг.
В обговоренні взяли участь Олександр Слобожан, Виконавчий директор АМУ, Анатолій Душко, Баранівський міський голова, Володимир Коваленко, Новокаховський міський голова, Василь Сидор, Славутський міський голова, Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, Анатолій Федорук, Бучанський міський голова. Організаторами заходу виступили Інститут Горшеніна за підтримки інтернет-порталу LB.ua.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан на початку обговорення зауважив, що першим успіхом децентралізаційного процесу стала реформа міжбюджетних відносин, відповідно мали впроваджуватися і наступні етапи, а конституційні зміни мають бути фінальною крапкою для завершення реформи

Конституційні зміни мають гарантовано закріпити за місцевим самоврядуванням ресурси, необхідні для якісного здійснення повноважень, - сказав О.Слобожан

Також він нагадав про концептуальні засади децентралізації - створення муніципалітетів, які спроможні надавати якісні послуги громадянам. Тому поспіх в підготовці конституційних змін шкідливий не тільки для реформи, а й для місцевого самоврядування загалом. Окремо Виконавчий директор АМУ підкреслив необхідність обговорення змін до Конституції з залученням якнайширшого кола зацікавлених сторін.

Міські голови розповіли про власний досвід децентралізації, його здобутки та проблеми громад. При цьому кожний з учасників відзначав важливість її поступового впровадження, так як це пов’язано з переходом на прямі міжбюджетні відносини, розподілом повноважень і фінансових ресурсів на центральному, регіональному, місцевому рівнях. Адже дотепер ключовими болючими питаннями для органів місцевого самоврядування залишаються питання паритетності розподілу прав та обов’язків між центральною і місцевою владою, чітке визначення повноважень влади на кожному з рівнів та критерії діяльності.

Наприкінці заходу Олександр Слобожан наголосив на тому, що найкращий контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування може здійснювати лише громада, яка проживає на певній території. Саме тому важливо поступово створювати і розвивати інструменти партисипативної участі, адже та місцева влада, що постійно консультується з громадою, передбачатиме контроль громадськості.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)