О. Слобожан: Головна мета бюджету участі – залучити громадян до управлінських рішень

13 / Вересень, 2018

Сьогодні, 13 вересня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь в ефірі ранкової програми "Доброго ранку, Країно!" на UA: Перший. Розмова з ведучими була присвячена питанням впровадження в українських містах програми "Громадський бюджет". Перші громадські бюджети з’явились в українських містах ще кілька років тому. На сьогодні такий інструмент запровадили вже більше 100 міст. Завдяки цій програмі ініціативні групи жителів можуть подавати проекти розвитку громад для фінансування за кошти місцевих бюджетів.
Головна умова участі - проект, який вони бажають втілити, має відповідати критеріям, запровадженим місцевою владою. Далі долю проектів визначають громадяни під час голосування.
О. Слобожан розповів про алгоритм подачі заявки на участь у Громадському бюджеті та наголосив, що головна мета цієї програми - залучення громадян до участі у процесі прийняття рішень на місцевому рівні.
В ході розмови про Громадський бюджет відбулось пряме включення телефоном з Сумським міським головою О. Лисенком. 
Виконавчий директор АМУ Слобожан відмітив, що навіть якщо проект не перемагає, він все одно має шанси на втілення:
Найголовніший момент – якщо раптом ваш проект не набрав потрібної кількості голосів, для депутатів місцевої ради зрозуміло, чого хочуть мешканці. Це визначення пріоритету для мешканців за наявності обмеженого фінансового ресурсу.
На завершення Олександр Слобожан розповів, що влада на місцях вже відчула переваги, які надає бюджет участі. Адже з його допомогою набагато легше продемонструвати громаді успішну діяльність місцевих рад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)