Нові підходи до фінансування медичних послуг обговорили на засіданні Київської регіональної платформи

04 / Квітень, 2017
3 квітня відбулося засідання Київської регіональної платформи на тему: «Новації в системі охорони здоров’я. Підходи до фінансування медичних послуг». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у засіданні взяли міські та селищні голови, керівники об’єднаних територіальних громад, народний депутат України, заступник  голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, депутати Київської обласної ради, регіональні консультанти АМУ з правових, бюджетних питань та з питань комунікацій, журналісти.
У своєму виступі Ірина Сисоєнко зупинилася на необхідності розвитку первинної ланки охорони здоров’я, що є відповідальністю органів місцевого самоврядування, для чого є всі інструменти. «У Київській області, на щастя, формування госпітальних округів не стало питанням політичного протистояння. Ми маємо пояснювати людям, що госпітальний округ – це візуальне об’єднання медичних закладів на певній території – єдиний медичний простір і стосується це  лише закладів медицини ІІ рівня»,  – сказала народний депутат.
Важливим є перехід від фінансування лікарень до фінансування надання медичних послуг. Однак, на сьогодні не сформований механізм розрахунку потреби стаціонарної медичної допомоги, відсутні чіткі критерії і вимоги до лікарень інтенсивного лікування І та ІІ рівнів, проблемним є  інформатизація медичних установ. Ірина Сисоєнко зупинилася також на основних аспектах проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» (№ 2309), який пройшов перше читання. Після прийняття цього законопроекту заклади охорони здоров’я отримають адміністративну та господарську самостійність.
 
 
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 194-р у Київській області затверджено чотири госпітальних округи: Білоцерківський (всі заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спецалізованої) медичної допомоги, розміщені на території м.Білої Церкви, м.Ржищева, Білоцерківського, Богуславського, Володарського, Кагарлицького, Миронівського, Рокитнянського, Сквирського, Ставищенського, Таращанського, Тетіївського районів), Васильківський (заклади міст Боярки, Василькова, Вишневого, Обухова, Фастова, Українки, Фастівського, Києво-Святошинського, Обухівського, Макарівського, Васильківського районів); Лівобережний (заклади міст Березані, Борисполя, Броварів, Переяслав-Хмельницького, Баришівського, Бориспільського, Броварського, Згурівського, Переяслав-Хмельницького, Яготинського районів); Бородянський (заклади міст Бучі і Ірпеня, Вишгородського, Іванківського, Поліського, Бородянського районів).
«Пропозиції щодо  утворення госпітальних округів в області напрацьовувалися спільно спеціалістами обласної державної адміністрації та обласної ради, зокрема, постійною комісією з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів. Робота по реформуванню та удосконаленню системи охорони здоров’я області буде продовжуватись і надалі», – зауважила голова комісії Наталія Бігарі.
Директор профільного департаменту Київської облдержадміністрації Алла Арешкович, аналізуючи стан надання медичних послуг в області, акцентувала увагу на кадровій проблемі та необхідності зміцнення системи екстреної медичної допомоги.
 
 
Присутні на засіданні міські та селищні голови, виходячи з проблем, які їм приходиться вирішувати та оцінюючи майбутні ризики, внесли пропозиції щодо необхідності прискорення прийняття законодавчих та нормативно-правових актів держави щодо реформи системи охорони здоров’я.
Олександр Горган на завершення засідання підкреслив надзвичайну важливість цієї реформи для кожної людини і доручив профільному департаменту спільно з органами місцевого самоврядування, керівниками медичних закладів проаналізувати стан надання медичних послуг кожною установою, провести моніторинг стану лікарень, їх фінансування  та статистики захворювань по  кожному району і місту області. «Ми не можемо чекати  переліків медичних послуг і тарифів на них від держави, ми не будемо чекати, поки нам розкажуть як гроші будуть ходити за людиною, ми будемо самі напрацьовувати своє бачення вирішення кожного питання і через народних депутатів твердо добиватись його реалізації», – сказав Олександр Горган.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)