24 / Лютий, 2017

На засіданні Комітету з питань охорони здоров’я, що відбулося  22 лютого 2017 року, народні депутати України – члени Комітету створили робочу групу для підготовки та проведення 22 березня 2017 року парламентських слухань на тему: «Медична  освіта в Україні: погляд у майбутнє».

За результатами проведеного у Комітеті засідання «круглого столу»  на тему: «Питання оплати  праці медичних працівників» було ухвалено рішення  звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. з проханням виділити додатково 3,0 млрд. грн МОЗ України та 540 млн. грн Національній академії медичних наук України для забезпечення фінансування оплати праці медичних працівників у повному обсязі. 

Народні депутати, заслухавши та обговоривши на засіданні інформацію Міністерства охорони здоров’я України про результати закупівельлікарських  засобів, імунобіологічних препаратів та медичних виробів, проведених через спеціалізовані міжнародні організації за кошти Державного бюджету України 2016 року,  ухвалили рішення визнати роботу МОЗ України станом на 22 лютого 2017 року щодо закупівель лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та медичних виробів,  проведених через спеціалізовані міжнародні організації за кошти Державного бюджету України 2016 та 2015 рр., незадовільною та вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням оприлюднити укладені МОЗ України з цими організаціями договори на закупівлю лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та медичних виробів.

На засіданні Комітету йшлося також про заходи, що вживаються Міністерством охорони здоров’я України для нормативно-правового забезпечення реформування системи надання первинної медичної допомоги населенню, підготовки сімейних лікарів та інших медичних працівників первинної ланки до роботи в нових умовах. Зокрема, на даний час розроблені та доопрацьовуються проекти таких нормативних актів:

1. Порядок надання первинної медичної допомоги.

2. Декларація між лікарем і пацієнтом.

3. Договір між Національною службою здоров’я та надавачем медичних послуг.

4. Проект Закону України щодо внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я.

Згадані проекти документів були представлені та опрацьовані під час наради фахівців системи охорони здоров’я з усіх регіонів на тему «Реформа системи охорони здоров’я в 2017 році: первинна медична допомога, комунікація для населення та медичної спільноти», що відбулась 8–9 лютого 2017 р. Наразі до документів вносять правки та пропозиції, після чого їх подадуть на розгляд та затвердження.

Заслухано також інформацію МОЗ України про створення госпітальних округів. Заступник Міністра П. Ковтонюк поінформував, що Міністерство охорони здоров’я України передало на погодження проекти розпоряджень щодо формування округів у Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській, Херсонській областях, а також у місті Києві. Зазначені проекти актів розмістили на офіційному веб-сайті МОЗ. Вони опрацьовані, погоджені центральними органами виконавчої влади (Мінфіном, Мінекономрозвитку та Мінрегіоном) та готуються для подання на проведення правової експертизи у Міністерстві юстиції України. На даний час проходять узгодження зацікавлених сторін проекти актів щодо створення госпітальних округів у Тернопільській та Луганській областях.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)