На практикумі в Черкаському РВ АМУ розглядали питання формування місцевих бюджетів

26 / Березень, 2019
Сьогодні у Черкаському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Формування місцевих бюджетів, шляхи збільшення надходжень та бази оподаткування місцевих бюджетів, взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у заході взяли міські, селищні, сільські голови ОТГ, їх заступники, керівники та спеціалісти профільних управлінь та відділів, а також експерти Черкаського РВ АМУ.
Практикум відкрила В.о. Виконавчого директора Черкаського РВ АМУ Віталія Посівмак-Євмина, яка ознайомила учасників з його метою та цілями і повідомила про заходи, які відбудуться в регіональному відділенні найближчим часом.
Модератором заходу виступила директор Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган, яка представила учасникам ключові аспекти формування та наповнення місцевих бюджетів, взаємодії органів місцевого самоврядування з фінансовими та податковими органами.
В ході практикуму учасникам презентували зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, розповіли  про фінансування пріоритетних в рамках реалізації бюджетної політики сфер за рахунок коштів державного бюджету. Обговорили питання фінансування пільг, субсидій та інших видів соціальної допомоги; отримання та використання у 2019 році коштів інфраструктурної субвенції з державного бюджету бюджетам ОТГ, інших трансфертів з державного бюджету та освоєння коштів Державного фонду регіонального розвитку. Не залишилися поза увагою й питання використання коштів Державного дорожнього фонду.
В свою чергу консультант з бюджетних питань Черкаського РВ АМУ Олександр Шокот зазначив: «Місцеві бюджети є основою для діяльності органів місцевого самоврядування, а також вирішальним чинником сталого економічного розвитку регіонів. На сьогодні громади на місцях мають значні резерви для наповнення місцевих бюджетів і повинні працювати в напрямку нарощення обсягу фінансових надходжень. Адже успішний розвиток територіальних громад та їх фінансове забезпечення залежить не лише від розмірів прийнятих ставок на туристичний збір, майнових податків, а й від подальшої роботи з проведення інвентаризації об’єктів нерухомого майна, землі».
Учасники отримали нові знання, практичні навики, відповіді на запитання, обмінялися досвідом та відмітили необхідність і корисність заходів, що проводить Асоціація міст України.
 
  
 
 
 
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)