На практикумі у Сумському РВ АМУ учасники вчилися розробляти інфраструктурні та інвестиційні проекти

13 / Вересень, 2018
13 вересня Сумське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Розробка та реалізація інфраструктурних та інвестиційних проектів за рахунок субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам, грантовим коштам, позик та коштів ДФРР». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Практикум відкрив виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир Дериземля, який представив модератора заходу – експерта з місцевого економічного розвитку Дмитра Лукіна та відзначив важливість залучення позабюджетних коштів на розвиток інфраструктури органів місцевого самоврядування базового рівня: «Додаткові можливості для залучення коштів на розвиток ваших міст, сіл та селищ дають Державний фонд регіонального розвитку, субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, міжнародна технічна допомога. Але всі ці кошти виділяються лише під готові проекти на конкурсних засадах. Тому створення якісних, сучасних та конкурентоздатних проектів розвитку стає важливим напрямком роботи будь-якої місцевої ради», – зазначив він.
  
В першій навчальній секції представники міських рад та об’єднаних територіальних громад області ознайомилися з основними вимогами до інфраструктурних та інвестиційних проектів, що реалізуються об’єднаними громадами за рахунок держави, грантів та позик, та процесом розробки проектів інфраструктурного розвитку з фінансуванням за рахунок субвенції з Державного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку. Особливу увагу модератор приділив поточному стану фінансування аналогічних проектів, ознакам успішної заявки, та аналізу типових помилок в них.
Друга навчальна секція була присвячена особливостям використання поворотних форм фінансування місцевих громад, системним підходам до кредитування, лізингу техніки, та залученню кредитів комунальними підприємствами.
Підбиваючи підсумки заходу, координатор Офісу реформ у Сумському РВ АМУ Ніна Мельник зазначила: «Знання, які ви отримали сьогодні дозволять Вам створити та реалізувати успішні проекти розвитку в ваших містах та громадах, та як наслідок зробити Сумщину більш комфортною та європейською».
   
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)