На практикумі у Миколаївському РВ АМУ вивчали як отримувати та використовувати кошти субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ

19 / Травень, 2017
17 травня в Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Порядок отримання та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури об'єднаної громади». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – міські, селищні та сільські голови, їх заступники, спеціалісти ОТГ з фінансово-економічних питань.
Відкрила захід регіональний консультант з бюджетних питань Ю.Забродкіна,  яка акцентувала увагу на важливості теми практикуму для представників об’єднаних територіальних громад. Торік із передбаченої у Державному бюджеті субвенції на формування власної структури ОТГ у розмірі 1 млрд грн., єдина створена у Миколаївській області ОТГ, а саме Куцурубська, отримала 5,1 млн грн. Ці кошти були використані громадою на капітальний ремонт доріг, водогону тощо. У 2017 році у Державному бюджеті теж передбачена фінансова підтримка об’єднаним територіальним громадам, що надаватиметься на реалізацію місцевих програм по створенню та модернізації інфраструктури ОТГ.
 
  
Модератор заходу, заступник начальника управління – начальник відділу промислової політики та інвестиційної діяльності Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА І.Єрофєєва розповіла про порядок та умови надання коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури, напрямки, на які можуть бути направлені кошти субвенції. Значну увагу було приділено особливостям формування заявки на проект, який може бути реалізовано за рахунок коштів субвенції, типовим помилкам та недолікам при підготовці та поданні проектних заявок.
Заступник начальника управління – начальник відділу макроекономічного аналізу та  прогнозування Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської облдержадміністрації Т.Гордієнко розповіла про основні вимоги до складання плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади, ознайомила з основним переліком законодавчих актів, на підставі яких розробляються прогнозні та програмні документи. Зокрема, вона підкреслила, що при розробці плану соціально-економічного розвитку ОТГ необхідно обов’язково враховувати стратегічні цілі та пріоритети діючої регіональної стратегії та плану заходів з її реалізації.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)