28 / Квітень, 2017
«Ми повинні дати можливість інвестувати в енергоефективні заходи не лише тим, хто має відповідний дохід, а й тим, хто не має можливості сплачувати за комунальні послуги – субсидіантам», – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на відкритті Третього Форуму енергоефективного партнерства у Києві. Він повідомив, що концепція монетизації субсидій передбачає два кроки. Перший – на рівні підприємств теплоенергетики, щоб позбутись клірингових розрахунків, а також прибрати монопольне становище  НАК «Нафтогаз». По-друге, монетизація субсидій для споживачів, яка означає, що зекономлену частину коштів субсидії, споживач зможе спрямувати на енергоефективні заходи. «Тут маємо потенціал у 52 млрд грн, які держава витрачає на субсидії. Існуюча система субсидій не тільки не сприяє впровадженню заходів енергоефективності, але й навпаки заважає і демотивує людей», — наголосив Геннадій Зубко.
Така позиція Уряду цілком відповідає позиції Асоціації міст України. Питання скасування клірингових розрахунків з підприємствами житлово-комунального господарства було предметом неодноразових звернень АМУ до Прем’єр-міністра України, Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, профільних міністерств та відомств. Окрім того, скасування таких розрахунків чітко передбачене Стратегією розвитку галузі ЖКГ, що затверджена Правлінням АМУ, та Законодавчою картою реформування житлово-комунального господарства. «Що стосується застосування механізму стимулювання економії коштів субсидії споживачем, за якого він буде отримувати безпосередньо частину зекономлених коштів – то це є одним з дієвих механізмів підняття свідомості громадян на якісно новий рівень», – зазначають фахівці Аналітичного центру АМУ.  
Асоціація міст України переконана, що результатом реформування житлово-комунального господарства (тепло- та водопостачання, житлового сектору, житлових субсидій) за ключовими напрямками, стане надання кінцевому споживачеві більш якісної послуги за доступну ціну.
Одним з важливих аспектів реформування галузі ЖКГ є запровадження енергоефективних технологій та заходів, тому Геннадій Зубко нагадав, що пакет законопроектів з енергоефективності, що був відпрацьований з Євросоюзом, перебуває на розгляді у Парламенті. Окрім того, ЄС висловив  бажання фінансувати та підтримувати Фонд енергоефективності, що буде створено. «Україна має швидше рухатися у реформі енергоефективності. Сподіваюся, що на найближчому пленарному тижні закони будуть проголосовані», - підкреслив Геннадій Зубко.
Асоціація міст України також активно долучалася до роботи над пакетом законопроектів з енергоефективності, висловлюючи під час робочих нарад свої пропозиції  та зауваження, з метою всебічного врахування інтересів органів місцевого самоврядування.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)