06 / Листопад, 2018

Асоціація міст України звернулась до Міністерства освіти і науки України з проханням надати відповідь щодо стану врахування пропозицій АМУ, надісланих додатково листом № 5-438 від 28 вересня 2018 року до міжвідомчої робочої групи з питання удосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (попередні пропозиції АМУ були надіслані ще в квітні 2018 року). Звернення було викликане необхідністю пришвидшення прийняття змін до формули, оскільки відбулось два засідання цієї робочої групи, на яких не було схвалено остаточної редакції Формули, та вже Парламент прийняв у першому читанні проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Окрім того, 30 жовтня 2018 року під час засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку Міністерство освіти і науки України наполягло на відтермінуванні на грудень 2018 року прийняття змін до Формули. Нагадуємо, що відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 244, зміни до Формули повинні були прийняти у липні 2018 року.

Прийняття нової редакції формули є вкрай важливим, адже саме вона визначатиме обсяг освітньої субвенції для місцевих бюджетів на 2019 рік. Від цього залежатиме, чи повною мірою буде виконане законодавство в частині виплат заробітних плат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

На звернення АМУ Міністерство освіти і науки України надало відповідь листом № 1/11-11601 від 30.10.2018 року щодо врахування специфіки міст, що мають заклади освіти, розташовані в сільській місцевості. Щодо інших пропозицій АМУ у відповіді відомства інформація наразі відсутня.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)