04 / Травень, 2017
Українські педагоги проходитимуть сертифікацію. Спочатку, допоки така перевірка не буде відпрацьована, вона буде добровільною. Мета сертифікації – не лише перевірити знання вчителями шкільних предметів, а й методик викладання. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
«Учитель нового покоління» – це найбільший виклик реформи, зазначила Лілія Гриневич, коментуючи інформацію щодо анонімного складання тестів, на яких базується ЗНО, вчителями, за підсумками якого лише 18,1%, зуміли продемонструвати високий рівень знань на 10-12 балів. Проте, за її словами, навіть успішне складання тестів ЗНО педагогами не робить їх «вчителями нового покоління», адже вони повинні не лише чудово знати свій предмет, а й володіти методиками викладання.
Лілія Гриневич також наголосила, що в Україні чекають на прийняття закону про освіту, яким передбачено добровільну сертифікацію вчителів. «Має бути зовнішнє оцінювання вчителів за різними параметрами, у тому числі не тільки, як вони знають математику, біологію чи хімію, а й знання методик викладання. Тому що може бути вчитель, який є талановитим математиком, але він не вміє працювати з дітьми», – пояснила Міністр.
Лілія Гриневич також додала: «Діти, які підуть у 2018-2019 навчальному році до першого класу нової української школи з інтегрованим навчанням, з іншими зовсім підходами, які орієнтовані не тільки на передачу знань, а й на формування компетентностей, які потрібні людині для життя у ХХІ столітті. Так от, ми плануємо, що кожен вчитель, який буде брати перший клас цієї нової школи, мусить у новому навчальному році пройти підвищення кваліфікації – через систему інститутів післядипломної освіти. Для цього ми зараз готуємо відповідний модельний курс», – розповіла Лілія Гриневич і додала, що українським фахівцям здійснити реформу освіти допоможуть колеги з Фінляндії.
Аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова вважає, що цей крок дозволить підвищити якість професійної підготовки вчителів. «На засіданнях робочої групи з доопрацювання законопроекту «Про освіту» ми з колегами дискутували щодо долі методичних кабінетів. Саме ці установи спільно з інститутами післядипломної освіти, на нашу думку, мають стати базою підготовки вчителів до сертифікації. Тут ідеться не лише про професійний, а й психологічний супровід», - зазначила Людмила Мозгова. Окрім того, за її словами, сертифікація дозволить підвищити заробітну плату педагогам на термін дії сертифікату (на 20% на 5 років). «Це буде гідною підтримкою сучасного вчителя», - додала аналітик АМУ.  
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)