«Мета реформи – створення спроможних органів місцевого самоврядування, які можуть вирішувати питання місцевого значення для задоволення потреб громадян в наданні якісних публічних послуг», – О.Слобожан

07 / Грудень, 2017
Три роки тому Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. «Мета реформи – створення таких спроможних органів місцевого  самоврядування, які можуть вирішувати питання місцевого значення для задоволення потреб громадян в наданні якісних публічних послуг», – зазначив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан 7 грудня у програмі «Київ-LIVE» на телеканалі «Київ». За його словами, бюджетна децентралізація, передача повноважень на місцевий рівень, об’єднання громад – це інструменти для досягнення цієї мети.
Олександр Слобожан зазначив, що для подальшого розвитку місцевого самоврядування необхідно схвалити низку законопроектів. Серед них – розроблений за активної участі Асоціації міст України законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування».
«Другий момент – базовий закон про місцеве самоврядування. Він 1997 року, вже багато чого змінилося, він має бути змінений під ці нові умови», – сказав Виконавчий директор АМУ. Він зазначив, що цей закон передбачає залучення громадян до процесу управління місцевими справами і певного контролю за місцевою владою. «Понад 100 міст України впроваджують ініціативу, яка називається бюджет участі. Тобто, коли громада може безпосередньо впливати на бюджетні рішення, бути залучена до «найтаємнішої» складової будь-якого управління  – бюджетного процесу. У Києві, наприклад, цього року бюджет участі становить 100 млн. грн.», – зазначив Олександр Слобожан.
Крім того, за його словами, потребує змін закон про статус депутатів місцевих рад. «Необхідні зміни до Конституції, де буде запроваджена зовсім інша модель адміністративно-територіального устрою і взаємодії органів місцевого самоврядування з місцевими державними адміністраціями», – підкреслив Олександр Слобожан.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)