«Маршрути успіхів» у Луцьку: підсумки, презентації, фото

13 / Червень, 2019
11-12 червня у Луцьку відбувся навчальний візит на тему «Впровадження енергоменеджменту та реалізація інвестиційних проєктів як шлях до забезпечення сталого розвитку громади». Захід провела Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проєкту USAID ПУЛЬС у співпраці з Луцькою міською радою.
Вивчати досвід Луцька приїхали близько 30 представників органів місцевого самоврядування – міські голови, їх заступники, начальники та фахівці профільних підрозділів із Києва, Вінницької, Волинської, Житомирської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.
Під час засідання у приміщені Луцького ЦНАПУ (читати більше) з презентаціями виступили:
  • Заступник директора департаменту економічної політики, начальник відділу Сергій Омельчук (тема – «Досвід м. Луцька в сфері енергозбереження (завантажити)
  • Начальник управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Вікторія Гомонець (тема – «Міжнародна діяльність Луцької міської ради. Залучення грантових коштів у розвиток міста» (завантажити)
  • Заступник директора з фінансів та управління персоналом КП «Луцькводоканал» Ольга Шевчук (тема – «Створення фондів як дієвий механізм вирішення проблем територіальних громад» (завантажити)
  • Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Надія Коленда (тема – «Основні напрямки співпраці органу місцевого самоврядування Луцької міської ради з ОСББ» (завантажити)
Далі учасники оглянули об’єкти міста, де реалізовані кращі практики, зокрема, у сфері енергозбереження. Представники міст вивчали роботу міського ЦНАП, відвідали ОСББ «Центральна Вежа», яке займається впровадженням енергоефективних заходів, термомодернізовану школу № 1, Волинський академічний театр, а також Луцький замок, зоопарк та міський парк – об’єкти, де тривають або вже завершені реставраційні роботи та роботи з покращення благоустрою (читати більше).
У другий день навчального візиту представники міст також побували у двох ОСББ, які знаходяться за адресами вул. Федорова,4 та вул. Софії Ковалевської, 23а. Георгій Давидюк, голова правління ОСББ на вул. Федорова,4, презентуючи власний досвід щодо запровадження енергоефективних технологій, зауважив, що за три опалювальні сезони, всі затрати на повну термомодернізацію панельної багатоповерхівки окупилися. Лише за минулий опалювальний сезон зекономлено мільйон гривень. У планах – ремонт ліфтів та встановлення металопластикових вікон у під’їзді. 
На повну термомодернізацію багатоповерхівки, за сприяння Луцької міської ради ОСББ отримало кредит в державному банку на суму 2,4 млн грн. Кредитна угода з банком розрахована на 10 років. Крім того, після завершення робіт держава повинна компенсувати майже половину їх вартості. Це був перший панельний будинок в історії Луцька, який утеплили.  ОСББ за адресою вул. Федорова 4 створили 2016-го, але ще раніше за кредитні кошти, в будинку встановили індивідуальний тепловий пункт і тепловий лічильник, що дозволило людям суттєво заощадити. В середньому мешканці платять на 55-60% менше, ніж жителі інших будинків міста.
Керівники ОСББ за адресою вул. Софії Ковалевської, 23а розповіли, що мешканці будинку після утеплення п’ятиповехівки значно менше платять за послуги ЖКГ та живуть у комфортних умовах.
Гарним досвідом для учасників візиту стала і термомодернізація ДНЗ №4, так само як і гімназії №21 імені Михайла Кравчука. Ця гімназія першою у місті впровадила проєкти НЕФКО-1 і НЕФКО-2.
Зараз у Луцьку вже впроваджують проєкт НЕФКО-3, що передбачає отримання кредиту у розмірі 5 млн. євро та гранту з фонду Е5Р 1,3 млн. євро. Ці гроші, зокрема, на умовах співфінансування з місцевим бюджетом дозволять реалізувати енергозберігаючі заходи у 34 бюджетних закладах. У результаті вдасться економити 17,3 млн грн щороку, а період окупності проєкту – орієнтовно 11 років. У майбутньому міська рада планує долучитися і до реалізації проєктів НЕФКО-4 та НЕФКО-5.
Під час підведення підсумків учасники «Маршруту успіху» зійшлися на думці, що столиця Волині обрала правильний шлях – шлях енергоефективності. Місцеві посадовці подякували Асоціації міст України за можливість побачити зроблене у Луцьку та поспілкуватися з представниками міської ради, які доклали великих зусиль для впровадження цікавих ініціатив.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)