01 / Березень, 2017
1 березня у Львові розпочався навчальний візит на тему "Організація надання освітніх послуг та проведення навчально-методичної роботи в закладах освіти". Цей захід відбувається у рамках національної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування "Маршрути успіхів" (Проекту USAID “ПУЛЬС”). Переймати досвід в освітян Львова за сприяння Асоціації міст України прибули близько 40 представників міст з майже усіх областей України. Серед учасників переважно керівники міських управлінь освіти та методичних кабінетів.
Зі вступним словом до учасників навчального візиту звернулася аналітик АМУ Людмила Мозгова, яка детально розповіла про участь Асоціації міст України в реформі освіти, що триває в державі. А ця участь таки чимала, адже АМУ не лише допомагає у розробці освітніх законопроектів, захищаючи принципові речі, наприклад, збереження методичної роботи в освіті, а й сприяє впровадженню цієї реформи в об'єднаних територіальних громадах, містах-членах АМУ; допомагає переймати досвід кращих практик у галузі освіти. “Одним із основних завдань навчально-методичних центрів та методичних кабінетів системи освіти є якісна психологічна і фахова підготовка педагогічних працівників до проходження сертифікації”, - вважає Людмила Мозгова.
 
 
Про місцеві освітні проекти та досвід їх фінансування розповіла виконувач обов’язків начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Леся Васюта. Виконавчий директор Львівського регіонального відділення АМУ Василь Абаімов наголосив на важливості вивчення досвіду з метою впровадження кращих практик у систему роботи органів місцевого самоврядування та привітав учасників навчального візиту.
Про досягнення львівських освітян учасникам зустрічі розповіла директор Навчально-методичного центру освіти м. Львова (НМЦО) Леся Приставська. Адже Львів славиться не лише своїми вишами, а й школами, ліцеями, гімназіями. Розуміючи значення освіти для рідного міста та й усієї країни, загалом покращенню її якості, впровадженню нових технологій у місті Лева приділяють чимало уваги. І це позначається згодом на успіхах львів'ян на обласних та загальнодержавних олімпіадах, у високих балах ЗНО та чималій кількості золотих та срібних медалей, з якими учні Львова закінчують середню школу. “Ми пишаємося здобутками окремих обдарованих учнів нашого міста, які виборюють перемоги у міжнародних інтелектуальних та творчих конкурсах”, - зазначила Леся Приставська. Окрім покращення якості навчання, зараз у Львові акцентують увагу на спорті, здоровому способі життя, урокам на свіжому повітрі.
 
 
Також для освітян-учасників візиту їхні колеги зі Львова провели три музейні уроки: з хімії, львовознавства та біології. Відповіли вони і на чималу кількість питань з організації навчання, методичної роботи тощо. Завтра, 2 березня, навчальний візит продовжиться, зокрема, ознайомленням на практиці з втіленням Концепції нової української школи.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)