31 / Січень, 2018
30 січня заступник виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова взяла участь у прямому ефірі програми «Доброго ранку, Країно!» на телеканалі «UA:Перший», де вона говорила про суть реформи з децентралізації, її основні проблеми, виклики та перспективи.
Ведучий запитав Л.Даменцову як просувається реформа останнім часом. Вона дала відповідь: «Раніше люди постійно говорили, що їм не потрібна реформа з децентралізації. У них був страх, вони боялися щось змінювати. Зараз ми бачимо, що ситуація змінилася у протилежний бік. Люди звертаються, аби їм допомогли об’єднатися… Вони розуміють, що коли буде об’єднана громада, район не буде вирішувати чи закривати їм ту чи іншу школу, вони самі будуть вирішувати що їм потрібно… В Асоціацію міст України надходять дзвінки кожного дня і люди просять їх проконсультувати з питань децентралізації або якщо хтось перешкоджає об’єднанню…Ми пройшли ту точку неповернення і зараз люди вже самі прагнуть об'єднуватися, бо бачать зміни на краще, самі виходять на громадські слухання, просять, щоб їм зробили освітлення, дороги, дитячі садочки». 
Л.Даменцова також наголосила на необхідності прийняття законопроекту №6466 "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення", відповідно до якого міста обласного значення визнаються спроможними об’єднаними територіальними громадами, до яких можуть приєднатися навколишні громади без проведення нових виборів та додаткових виборів депутатів.
Дивитися відео:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)