Київська регіональна платформа була присвячена питанням удосконалення законодавства щодо соціального захисту незахищених верств населення та учасників АТО

13 / Березень, 2019
12 березня в Київському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Удосконалення законодавства щодо соціального захисту незахищених верств населення та учасників АТО. Монетизація пільг». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує  АМУ за підтримки USAID.
У заході взяли участь Народні депутати України - Хвича Мепарашвілі, Сергій Сажко, заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, голови Постійних комісій Київської обласної ради Володимир Удовиченко, Наталія Бігарі, голова Правління Київського РВ АМУ, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, виконавчий директор Київського регіонального відділення АМУ Гаррі Мартін, регіональні консультанти Київського РВ АМУ, міські та селищні голови, голови ОТГ, представники ЗМІ. 
З вітальним словом до учасників звернувся Г. Мартін, наголосивши на актуальності тематики цього заходу. Регіональні платформи, зауважив він, вже стали своєрідним комунікаційним майданчиком для обговорення змін у законодавстві, внесенні пропозицій, обміну досвідом. 
Народні депутати України Х.Мепарашвілі та С.Сажко закцентували увагу учасників на активізації співпраці центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля формування та подання пропозицій до Верховної ради України щодо удосконалення законодавства у сфері соціального захисту незахищених верств населення, переселенців та учасників АТО.
Обговорили й непросту для громад тему - монетизацію пільг. В результаті жвавих обговорень, які тривали протягом заходу, А. Федорук запропонував в рамках регіональної платформи підготувати звернення до Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради щодо розробки регіональної програми пільгових перевезень громадян автотранспортом та забезпечення її фінансування з бюджету області.
Під час засідання Платформи також обговорювали питання:
- Соціального захисту незахищених верств як один з найважливіших пріоритетних принципів незалежної української держави.
- Бюджетного забезпечення заходів соціального захисту незахищених верств населення та учасників АТО. Сучасний стан монетизації пільг.
- Розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.
   
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)