Івано-Франківська регіональна платформа була присвячена обговоренню основних аспектів формування Держбюджету на 2020 рік

24 / Вересень, 2019
24 вересня в Івано-Франківському Регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася платформа з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Законодавче забезпечення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Основні аспекти формування державного бюджету на 2020 рік в умовах децентралізації». Захід проведено в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У заході взяли участь народні депутати України: Оксана Савчук, Зіновій Андрійович, Ігор Фріса, а також очільники громад Прикарпаття, представники Івано-Франківської обласної державної адміністрації, консультанти Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, експерти та журналісти.
Відкрив роботу платформи Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук. Він відзначив, що Кабінет Міністрів України 15 вересня презентував проєкт Державного бюджету на 2020 рік, і наступного року заплановано завершення процесу децентралізації, тому думка громад щодо їх подальшого розвитку є надзвичайно важливою. «Керівники громад напрацювали низку пропозицій, тому діалог з парламентарями дозволить їм виокремити ключові закони, необхідні для завершення децентралізації, та сформувати головний фінансовий документ наступного року із врахуванням потреб громад. Важливо, спираючись на дієві кейси громад та успішність бюджетної децентралізації, створити максимально сприятливі умови для завершення реформи місцевого самоврядування. Ми не можемо допустити експериментів, які можуть погано позначитися на якості життя громади... Тому Асоціація міст України, яка представляє інтереси місцевого самоврядування, готова до системної роботи з народними депутатами України. Ми переконані, що це сприятиме якісному реформуванню місцевого самоврядування та територіальної організації влади»., - сказав Ю.Стефанчук.
  
Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків звернув увагу на те, що реформа з децентралізації має багато позитивних моментів, але залишається ряд питань: «Постійно з’являються нові постанови й закони, які не сприяють розвитку місцевого самоврядування. Щороку відчуваємо зменшення видатків на захищені статті, зокрема це стосується освіти, охорони здоров’я, культури. Якщо делеговані повноваження не буде підкріплено фінансовим ресурсом, реформа не стане повноцінною. Тому маємо разом з іншими мерами захищати інтереси громад!».
Народний депутат України Зіновій Андрійович, завдяки активній позиції якого вдалося зберегти важливий фінансовий ресурс для місцевих бюджетів – пайові внески, акцентував: «Нам вдалося, хоча із труднощами, знайти компроміс і прийняти правильне рішення – зберегти фінансовий ресурс на місцях для продовження розбудови територіальних громад. Впевнений, що збереження інституту пайових внесків, дозволить отримати чимало позитивних результатів в соціально-економічному розвитку міст, ОТГ, селищ, сіл!». 
Народний депутат України Оксана Савчук зазначила: «У Верховній Раді запропонували проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Передбачений розмір доходів бюджету – 1 079,5 млрд грн, а видатків – 1 170 млрд грн. Суттєво збільшуються витрати на РНБО, натомість зменшено видатки на соціально-економічний розвиток. Маємо розуміти, що громади та місцеве самоврядування повинні бити на сполох. Адже бачимо зменшення субвенцій на освіту та медицину, немає субвенцій на заходи для підвищення якості освіти, будівництво майданчиків для занять ігровими видами спорту, ремонту існуючих і будівництво нових спортивних споруд, басейнів. Також із введенням в дію реформи медицини в повному обсязі в 2020 році не вистачатиме коштів на забезпечення наданих послуг у цій галузі. Йдеться також і про заробітні плати медичним працівникам. Крім того, в проєкті Закону «Про Державний бюджет на 2020 рік» не передбачено збільшення індексації землі, припинено зарахування частини акцизного податку (37 млн грн). Окремо про пайову участь: представники найбільшої фракції вважають, що інтереси 2-х сотень забудовників важливіші за інтереси всіх мешканців країни, адже пайову участь, яку продовжили тільки на 1 рік, наразі не замінюють і не планують, іншими коштами. А це щорічні втрати більше 20 млн грн, за які будувалися дитячі садки, нові дороги, спортивні зали тощо».
Представники громад обговорили проблемні питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в умовах реформи місцевого самоврядування та основні аспекти і проблемні питання формування державного бюджету на 2020 рік.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)