Інструменти місцевого економічного розвитку - тема практикуму в Херсонському РВ АМУ

14 / Березень, 2019
14 березня в Херсонському регіональному відділенні АМУ проходить практикум із застосування законодавства на тему: «Інструменти місцевого економічного розвитку». Захід  організовано в рамках  проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у заході взяли голови ОТГ, селищні голови, їх заступники, спеціалісти із залучення інвестицій, проектні менеджери та фінансисти, фахівці житлово-комунальної сфери.
 
З вітальним словом до присутніх звернулася виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, яка наголосила, що залучення та комплексне використання інструментів місцевого економічного розвитку сьогодні розкриває величезний потенціал громад, зацікавлених у нарощуванні власних можливостей та пошуку нових перспектив, підвищенні їх конкурентоздатності.
 
Модератором заходу виступила експерт з проектного управління Наталія Карасевич, яка ознайомила учасників з новими підходами до підготовки планів та програм соціально-економічного розвитку. Також вона ацентувала увагу на особливостях нормативно-правового забезпечення економічного розвитку. Йшлося про пріоритетні напрямки розвитку, важливі інфраструктурні проекти, значущі індикатори оцінки цілей та шляхи їх реалізації. Окрема увага була приділена підготовці та втіленню стратегій розвитку громад. Учасники мали можливість поділитися першими власними підсумками такої роботи та оцінити типові помилки,з якими зустрічалися. Моніторинг виконання планів та програм, показників ефективності діяльності управлінських структур, представлений експертом, дав уявлення про вже набутий позитивний досвід.
Учасники розглянули також джерела додаткового фінансування місцевого економічного розвитку. Ці додаткові можливості для органів місцевого самоврядування свідчать про очевидні переваги участі у проектах розвитку. Обговорювалися й найбільш актуальні проекти, котрі можна використати на засадах співробітництва громад. Насамперед, у сфері надання адміністративних, комунальних, освітніх послуг.
Регіональній координатор ПРООН в Херсонській області Эсма Умерова презентувала Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень», що фінансується Євросоюзом та впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Як зазначалося, проект слугуватиме підтримці ОСББ територіальних громад з упровадження енергоефективних рішень. Очікується, що вже з середини поточного року учасники проекту з Херсонщини зможуть самостійно залучати кошти на енергозбереження.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)