02 / Жовтень, 2018
Завдяки реалізованій Асоціацією міст України ініціативі «Інкубатор спроможних громад» у Ланчинській ОТГ сформовано модель МЕР, яка базується на розвитку туризму та залученні зовнішніх інвестицій. Це допомогло залучити іноземні інвестиції на встановлення сонячних батарей. В результаті – зареєстровано підприємство ТзОВ «Ланчиненергобуд», якому виділено земельну ділянку площею у 20 га. Підприємство до кінця цього року планує розпочати роботи по благоустрою та облаштуванню території для встановлення сонячних батарей. Планується створити 12 робочих місць. Вже на сьогодні від оренди землі та відповідно до договору про підтримку підприємством інженерної транспортної та соціально туристичної інфраструктури в бюджет ОТГ надійшло 68 тис грн.
Крім того, виходячи із моделі МЕР, яка включає також розвиток співпраці із сусідніми територіями, на сьогодні вже підписано і зареєстровано у Мінрегіоні договір про міжмуніципальне співробітництво з  Печеніжинською ОТГ в напрямку розвитку туризму та укладено догорів з Делятинською ОТГ про спільну участь в реалізації проекту «Оглядова вежа». І це не просто формальний договір - діяльність розпочато.
Вже підготовлено проект комплексного об’єкту: оглядова вежа, площадка для дельтапланеризму  та територія відпочинку (розробниками архітектурного проекту були кращі студенти приватного університету ім. Короля Данила, що знаходиться в місті Івано-Франківську). Розпочато також спільний проект всіх названих ОТГ - туристичний маршрут (піший і велосипедний) - «Стежками опришків» (Надвірна – Делятин – Добротів – Ланчин - Молодятин – Печеніжин - Коломия). Разом з Надвірнянською туристичною агенцією та представництвом Корпусом Миру розроблено план маршруту та ПКД,  триває процес пошуку коштів на реалізацію та облаштування маршруту, його продуктів та елементів.
Розробкою моделі МЕР для Ланчинської ОТГ займалася консультант з МЕР Г.Васильченко.
 
Довідково. АМУ у 2018 році в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), розпочала реалізовувати ініціативу “Інкубатор спроможних громад”. Це віртуальна система різноманітних ідей, інструментів, моделей та відповідних практик і навчань, направлена на створення та реалізацію комплексної (синергетичної) конкурентної моделі розвитку для кожної з вибраних цільових ОТГ.
На конкурсних засадах було відібрано 6 консультантів з МЕР, за якими закріплюється від 3 до 5 областей. В межах закріплених областей консультанти повинні проводити поглиблену роботу з 5 ОТГ. За результатами проведеного анкетування було відібрано 30 пілотних ОТГ, в яких на сьогодні консультанти з МЕР розробляють індивідуальну для кожної з громад модель МЕР.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)