ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 13)

07 / Квітень, 2020

 

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 

 

м. Київ
Автомобілі та пальне для медичних і соціальних працівників
Офіційний імпортер автомобілів Volkswagen в Україні надав у тимчасове користування 10 авто та пальне для потреб організацій, залучених до протидії пандемії COVID-19.
Авто отримають: Центр Екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги. Також авто отримає Єдиний координаційний центр, який діє у Департаменті соціальної політики КМДА та допомагає незахищеним киянам – забезпечує їх продуктами. Вже доставлено понад 7,5 тисяч наборів, планується ще 50 тисяч.
Ідея реалізована за підтримки Єдиного координаційного центру КМДА.
 
Баранівська ОТГ, Житомирська область
Школярі допомагають виготовляти засоби індивідуального захисту
Міжшкільний ресурсний центр допомагає місцевій владі у боротьбі з коронавірусом. Так, у центрі на замовлення міської ради виготовляються індивідуальні засоби захисту, зокрема, маски та захисні щитки для обличчя. На 3D-принтері школярі виготовляють і респіратори із змінними фільтрами.
 
м.Одеса
Центр моніторингу та протидії COVID-19
Для координації зусиль всієї системи охорони здоров'я Одеси на базі міської служби невідкладної медичної допомоги створено Центр моніторингу та протидії COVID-19. Центр забезпечує зв'язок усіх рівнів надання допомоги при COVID-19, збір оперативної інформації та взаємодію в онлайн-режимі всіх опорних закладів з департаментом охорони здоров'я.
Для оперативного моніторингу ліжкового фонду всіх міських стаціонарних медичних закладів створено внутрішній електронний ресурс, управління яким здійснює Центр. Це допомагає фахівцям оперативно вирішувати питання наявності вільних місць у закладах, перерозподілу потоків пацієнтів залежно від зайнятості ліжок і наявності вільних апаратів ШВЛ.
 
м. Покровськ, Донецька область
Виділено кошти для лікарень
Місцева рада виділила 3 млн грн медичним закладам міста: 500 тис. грн — Центру первинної медико-санітарної допомоги та 2,5 млн грн — Центральній міській лікарні інтенсивного лікування. На ці кошти придбано 120 експрес-тестів, медикаменти та медичні засоби, захисний одяг, антисептики та дезінфекційні засоби.
Також міська влада прийняла рішення тимчасово перепрофілювати дитяче відділення Покровської ЦРЛ в інфекційне. Усі лікувальні установи міста переведені в режим екстреної медицини.
 
м.Білгород-Дністровський, Одеська область
Штаб допомагає жителям громади
У Білгород-Дністровському працює Штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації, одним із завдань якого є акумулювання зусиль місцевої влади, служб, бізнесу для надання допомоги жителям. Так, при штабі діє «гаряча» телефонна лінія, що збирає інформацію про самотніх людей похилого віку, які не можуть самостійно вийти за продуктами. Таким людям допомогу у придбанні продуктів надають працівники пошти. Мережа супермаркетів надає продуктові набори, які соціальні працівники доставляють людям з інвалідністю, ветеранам, багатодітним родинам та іншим.
 
м. Шепетівка, Хмельницька область
Кошти на апарат ШВЛ
Депутати міської ради перерозподілили кошти бюджету міста та прийняли рішення про спрямування Шепетівській центральній районній лікарні 810 тис. грн на придбання апарату штучної вентиляції легень і концентратора кисню.
Також у зв’язку із надзвичайною ситуацією, що виникла в Україні через поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийнято рішення про збільшення резервного фонду міста на 400 тис. грн.
 
Жовтанецька ОТГ, Львівська область
Засоби захисту для медиків
800 тис. грн на невідкладні заходи з запобігання можливому поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 з місцевого бюджету Жовтанецька сільська рада. Кошти  підуть на придбання засобів індивідуального захисту для медичних працівників: рукавиць, масок, халатів, антисептичних засобів. Також частину коштів спрямували у Кам'янка-Бузьку центральна районну лікарню, яка визначена в області опорною для приймання хворих із підозрою на коронавірус.
 
м. Генічеськ, Херсонська область
Підприємці роздають продуктові набори через гуманітарний штаб міськради
З оголошенням карантину багато людей поважного віку, одиноких осіб та багатодітних сімей опинилися в скруті. Для допомоги їм за ініціативи Генічеського міського голови Олександра Тулупова при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено гуманітарний штаб та мобільну групу для доставки продуктів харчування.
Місцеві підприємці щоденно допомагають мобільній групі доставляти набори підопічним територіального центру соціального обслуговування. У середньому за день у місті роздають сотню наборів з гуманітарною допомогою.
 
м. Енергодар,  Запорізька область
Захисні маски для бюджетників, комунальників, медиків та поліції
Кошти з резервного фонду міського бюджету Енергодару  виділено у сумі майже 600 тис. грн. За ці кошти планується придбати засоби індивідуального захисту (маски) для територіальних виконавчих органів влади, бюджетних установ, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, в тому числі, медиків, працівників поліції та військовослужбовців в/ч №3033.
Відповідне рішення було прийнято на засіданні оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з виникненням на території Запорізької області COVID-19.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята11, 12

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)