Фахівці Луганщини вивчали практику застосування органами місцевого самоврядування електронної системи ПроЗорро

22 / Грудень, 2016

Луганське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавчі засади здійснення публічних закупівель та практика застосування органами місцевого самоврядування електронної системи ПроЗорро» для спеціалістів органів місцевого самоврядування Луганської області - Сєвєродонецької міської, Старобільської міської, Лисичанської міської, Рубіжанської міської, Попаснянської міської, Сватівської міської, Кремінської міської, Щастинської міської, Привільської міської, Міловської селищної ради.

Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Модератором практикуму виступив Саєнко Владислав - працівник Сєвєродонецької міської ради, який має досвід роботи із електронною системою Прозорро.

Під час практикуму розглянуті практичні питання застосування законодавства України: Закону України «Про публічні закупівлі», наказ від 30.03.2016 № 557 «Про затвердження примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)», наказ від 13.04.2016 № 680 «Про затвердження примірної тендерної документації», наказ від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», наказ 18.03.2016  № 477 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», наказ від 17.03.2016 № 454 «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі», наказ ДП «Зовништоргвидав від 13.04.2016р. №35 «Порядок здійснення допорогових закупівель».

В дискусійній частині учасники обговорили питання допорогових торгів, проблеми демпінгу цін та боротьби із несумлінною конкуренцією. Модератором було запропоновано прописати конкретні умови в пропозиції: гарантія по виконанню робіт та встановити тверду ціну. Учасниками було зазначено проблеми роботи програми Прозорро, а саме: відсутність зворотнього зв'язку замовника з учасником на сайті,  проблему неякісної подачі документів учасниками торгів, або внесення завідомо неправдивої інформації. Було запропоновано внести в систему можливості блокування системою таких нерадивих учасників торгів.

Основною перевагою Прозорро, яку зазначено учасниками - це можливість значно зменшити ціни на товари, а також значно підвищити якість товару, можливість отримання товару на перед і вже після цього здійснити оплату, можливість найняти компанію, яка може здійснити організацію закупівель.

За результатами практикуму було запропоновано рекомендації:

  • В разі перевірки контролерами вчасності оприлюднення замовником змін до річного плану і додатка їм доведеться «перелопачувати» великий масив інформації в системі «Прозорро», оскільки саме на веб-порталі Уповноваженого органу мають бути оприлюднені зазначені документи. Учасники вважають, що належним доказом оприлюднення є наявність документів на www.prozorro.gov.ua. Тож замовникам та учасникам рекомендується слідкувати, чи в повному обсязі та чи взагалі «підтягується» з електронних майданчиків уся інформація в систему «Прозорро», в тому числі й файл з ЕЦП.

  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)