26 / Грудень, 2018
23 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», відповідно до якого для об’єднаних територіальних громад визначено обсяги освітньої та медичної субвенцій, базової та реверсної дотацій.
На прямі міжбюджетні відносини переведено й бюджети територіальних громад, у яких на грудень 2018 року було призначено перші місцеві вибори. Однак, 28 листопада 2018 року вступив в дію Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», яким введено воєнний стан у 10 областях - Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. Відповідно до статті 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в умовах воєнного стану забороняється проводити вибори до органів місцевого самоврядування.  Тобто, запровадження воєнного стану унеможливило проведення 23 грудня 2018 року виборів у 45 ОТГ 10 областей.
Законодавством встановлено, що рішення про місцевий бюджет на наступний рік приймається відповідною сільською, селищною, міською радою.
Отже, рішення про затвердження бюджету об’єднаної територіальної громади на 2019 рік може прийняти лише сільська, селищна, міська рада, яка представляє її інтереси. Тому до завершення формування органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад і набуття ними необхідного обсягу повноважень, зокрема щодо затвердження відповідного бюджету, прийняття рішення про місцевий бюджет є неможливим.

До проведення перших виборів і обрання органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад бюджети рад, що об’єднуються, мають затверджуватися і виконуватися  у відповідності до норм Бюджетного кодексу України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)