28 / Лютий, 2017
За минулий рік загальна сума заборгованості населення України за оплату послуг ЖКГ збільшилася на 12,5 млрд грн, тобто більше ніж у два рази.  Зростання боргів населення за надані житлово-комунальні послуги, система субсидій, можливість сплати пені за несвоєчасно сплачені житлово-комунальні послуги – ці теми  обговорили експерти у програмі «Перші про головне» на телеканалі ZIK. У дискусії взяв участь аналітик Асоціації міст України Олег Гарник. 
Найвищий рівень оплати житлово-комунальних послуг у Тернопільській та Чернігівській областях, а найбільша заборгованість – у Сумській, Луганській та Одеській областях. «Є кілька причин того, чому так відбувається. По-перше, це пов’язано з рівнем доходів населення, а значить з економічним розвитком регіонів» – зазначив Олег Гарник. Інші експерти звернули також увагу на різний рівень відшкодування субсидій по регіонах, так в Тернопільській області державою відшкодовуються  близько 2 тисяч, а в Одеській області - близько тисячі гривень.
Експерти обговорили також наслідки використання системи субсидій. З одного боку, це суттєво пом’якшило «тарифний удар», що зазнали українці. Але, з іншого, – створило певні проблеми для підприємств житлово-комунальної галузі, особливо теплопостачальних. «У деяких областях 67% домогосподарств отримують субсидії. Умовно кажучи, підприємство повинно отримувати 70% коштів на за надані послуги субсидіями від держави, а 30% – від населення. Побутові споживачі мають заборгованість, а тут ще й держава має борги перед підприємствами теплопостачання. Окрім того, необхідно пам'ятати про існування спецрахунків теплопостачальних підприємств, з яких кошти перераховуються на рахунок енергопостачальних підприємств у примусовому порядку в розмірах, що встановлюються НКРЕКП. У результаті підприємство залишається без коштів», – сказав Олег Гарник.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)