Другий Український Жіночий Конгрес пройшов у Києві

11 / Грудень, 2018
7-8 грудня в Києві відбувся Другий Український Жіночий Конгрес. Участь у ньому взяли близько 800 осіб.
Серед учасників – Президент України Петро Порошенко, Президент Литви Даля Грибаускайте, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, а також представники українського Уряду, Посли США, Великої Британії, Португалії, Іспанії, Швеції, Норвегії, Литви, Франції, представниці НАТО, Європарламенту і Парламенту України та інших країн, представники та представниці місцевого самоврядування і громадськості. Асоціацію міст України представляли представниці Комітету АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Конгрес проводився з метою об’єднання суспільства довкола ідеї рівних можливостей та прав жінок і чоловіків. Цей захід також покликаний стати постійним майданчиком для поширення гендерної політики в різних сферах.
Участь високоповажних спікерів та спікерок підкреслила актуальність і важливість теми рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні та інших країнах світу.
В рамках Конгресу відбулося 9 дискусійних платформ, де обговорювали роль та збільшення представництва жінок в українській і світовій політиці, важливість гендерного квотування у виборчому законодавстві, присутність жінок у військовій та безпековій сферах, жіноче підприємництво, питання домашнього насильства, дискримінації жінок на ринку праці, питання, що стосуються чоловіків, виклики та інформаційні міфи у розумінні гендерної рівності. Спеціальний захід окреслив проблему залучення чоловіків до виховання дітей, зокрема, до «чоловічого» декрету.
Велику зацікавленість учасників Конгресу викликала тематична платформа, присвячена результатам запровадження ґендерно орієнтованого бюджетування у громадах. Під час цієї тематичної платформи Наталія Лазаренко, заступник директора проекту ПУЛЬС, зробила презентацію он-лайн курсу «Ґендерно орієнтоване бюджетування для розвитку громад», підготовлений проектом USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України, та проект «Ґендерне бюджетування в Україні» (ГОБ), який фінансується Швецією. Під час дискусії про ґендерно розрізнені статистичні дані, Н.Лазаренко також повідомила, що за результатами Першого всеукраїнського форуму міст-підписантів Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, який АМУ провела 6 грудня спільно з проектом ПРОМІС, АМУ зверне особливу увагу на проблему збору такої інформації та проведе нараду з включення додаткових показників в Автоматизовану систему муніципальної статистики, яку створила та адмініструє АМУ.
  
  
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)