Додаткові навантаження на місцеві бюджети можуть спричинити зупинку важливих інфраструктурних проектів. Асоціація міст України буде відстоювати права та інтереси місцевого самоврядування, - Олександр Слобожан на стратегічній сесії в Хмельницькому РВ АМУ

16 / Березень, 2018
16 березня у Хмельницькому регіональному відділенні АМУ проводиться регіональна стратегічна сесія «Спільними зусиллями» на тему: «Зміни до бюджету, коригування бюджету. Робота органів місцевого самоврядування. Розвиток громад». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Для обговорення актуальних питань у роботі органів місцевого самоврядування з головами громад-членів Хмельницького РВ АМУ на сесію прибув Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
До початку засідання відбулася прес-конференція для журналістів регіональних ЗМІ, в якій взяли участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, Голова Хмельницького РВ АМУ Славутський міський голова Василь Сидор, Голова Палати АМУ селищних та сільських громад та їх об’єднань Маківський сільський голова Анатолій Кушнір, Голова Дунаєвецької міської ОТГ Веліна Заяць.
Виступаючи перед медійниками, Виконавчий директор АМУ підняв ключові проблеми роботи органів місцевого самоврядування. За даними АМУ, на Хмельниччині склалась досить складана ситуація із розподілом стабілізаційної дотації, оскільки міста обласного значення отримали лише 3% від загального обсягу цієї дотації, хоча в них проживає 60% населення області. В інших областях цей показник сягає 18-20%. Необхідно врегулювати стосунки з обласною владою, яка здійснила такий розподіл.
Також було підняте питання притятого 14 березня на засіданні Уряду Порядку надання у готівковій формі пільг з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту. Згідно з Документом, пільга на проїзд буде монетизуватися за рахунок коштів місцевого бюджету у разі прийняття відповідного рішення органом місцевого самоврядування.
Виконавчий директор АМУ висловив сумнів, що такий механізм компенсації коректно працюватиме на практиці, оскільки порушено принцип екстериторіальності, адже дія пільг, гарантованих державою, розповсюджується на всю територію України. Існує ймовірність, що місцеві бюджети не зможуть фінансувати відповідні видатки. Місто Хмельницький, зокрема, може отримати 104 млн грн додаткового навантаження на місцевий бюджет, що складає майже 25% його обсягу. Це зупинить більшість великих інфраструктурних проектів в місті. Також порушено важливий принцип, що пільги фінансує той, хто їх встановлює, тож перекладати монетизацію пільги за проїзд на органи місцевого самоврядування не можна.
Виконавчий директор АМУ наголосив на гострій проблемі обсягу освітньої субвенції, який не збільшено. В той же час, видатки у зв’язку із підняттям зарплати педагогічним працівникам суттєво зросли. Наприклад, для Хмельницького це додаткове навантаження у розмірі 37 млн грн.
Також під час прес-конференції піднімалися питання розподілу ресурсів Державного дорожнього фонду, коштів Державного фонду регіонального розвитку, з яких, наприклад, місто Хмельницький не отримало жодної копійки.
Підсумовуючи сказане, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан наголосив: «У містах є кошти, але всі вони зарезервовані на видатки. Міста можуть не витримати додаткових повноважень, тому АМУ буде відстоювати права та інтереси місцевого самоврядування».
Засідання регіональної стратегічної сесії відбувається у Хмельницькій міській раді за участі голів громад-членів Хмельницього регіонального відділення Асоціації міст України.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)