«Державна регіональна політика у контексті впровадження децентралізаційної реформи»- тема Львівської регіональної платформи

01 / Лютий, 2021
1 лютого 2021 року у Львівському РВ АМУ відбулася платформа керівників територіальних громад області на тему «Державна регіональна політика у контексті впровадження децентралізаційної реформи». Захід організований у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: народні депутати - Віталій БезгінГалина Васильченко, Ростислав Тістик, Олена Шуляк, Павло Бакунець, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, голова Львівського регіонального відділення АМУ, міський голова Львова Андрій Садовий, виконавчий директор Львівського РВ АМУ Василь Абаімов.
Також до обговорення долучилися: заступник міського голови Львова Любомир Зубач, архітектор Юліан Чаплінський, директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Степан Куйбіда, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віталій Загайний, голови громад Львівської області. 
Регіональна платформа складалася з трьох дискусійних панелей:
Впровадження децентралізаційної реформи та наступні кроки.
► Нова роль органів місцевого самоврядування в реформі  державного архітектурно-будівельного контролю.
► Державна регіональна політика у контексті фінансового забезпечення бюджетів місцевого самоврядування.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів, що АМУ розпочинає серію таких регіональних платформ. 
Основна мета проведення регіональних платформ – діалог з центральною владою і місцевим самоврядуванням. На платформі у Львові присутні голови громад і народні депутати з двох профільних комітетів - з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і з питань бюджету.  Я впевнений, що адміністративно-територіальна реформа буде тривати. Наразі важливо розуміти, які першочергові кроки, окрім прийняття закону про старост, необхідно зробити, для продовження реформи, - зазначив О.Слобожан.
Міський голова Львова Андрій Садовий висловив задоволення, що регіональні платформи почалися зі Львова.
Мені як міському голові хотілося б, щоб центральна влада нам не заважала. Якщо не будуть заважати, буде все добре. Також мене турбує проблема бюджетного вирівнювання. У Львова забирають чимало грошей на підтримку малих громад. І ця проблема виникла ще до ковіду, на боротьбу з яким місто продовжує витрачати великі кошти, - наголосив А.Садовий.
Віталій Безгін розповів про подальші законодавчі ініціативи з продовження реформи децентралізації, зокрема, прийняття закону про старост, який скоро буде винесений на перше читання.
Жодне конституційне оскарження не здатне зупинити реформу. Однак її необхідно закріпити, шляхом внесення змін у Конституцію, - зауважив В.Безгін.
Ростислав Тістик висловив готовність підтримати на бюджетному комітеті збільшення ПДФО для громад до 65%, яке пропонує Асоціація міст України.
Я підтримую ініціативу АМУ щодо залишення 10% коштів від приватизації для громад. Це дасть можливість наповнити місцеві бюджети, - сказав Р.Тістик.
 
Галина Васильченко зазначила, що питання фінансової спроможності громад є вкрай важливим.
Нам вдалося відстояти акциз з пального. Для Львівщини це 600 млн грн. Наразі необхідно передати адміністрування місцевих податків (майно і нерухомість) на місця. І дуже добре, що це підтримує АМУ. Також треба змінити механізм бюджетного вирівнюванні, щоб не відбирати надто багато коштів у багатих громад, але у той же час підтримати бідні, - наголосила Г.Васильченко.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)