16 / Березень, 2017

Поняття "біла пляма" з'явилось нещодавно, у зв'язку з початком процесу об'єднання територіальних громад. Деякі громади, з різних причин, виключаються з цього добровільного процесу і за огляду на діюче законодавство безповоротно залишаються в зоні стагнації та бесперспективності.  

Як так сталось, що місто Підгороднє може в недалекому майбутньому стати «білою плямою» на карті Дніпропетровської області? Це місто має потужну ресурсну базу: лікарню з пологовим відділенням, пожарну частину, чисельні школи та дитсадки і має всі можливості стати однією з найбільш розвинутих громад регіону. Між тим, ситуація складна і в ній разом з керівництвом міста спробували розібратись консультанти Дніпропетровського РВ АМУ. 15 березня цього року відбулась нарада, на якій Підгородній міський голова Галина Кузьменко поділилась баченням проблеми.

Насамперед, Галина Василівна зауважила, що зацікавленість та розуміння важливості об’єднання громад є і в керівництва міста і в більшості населення. Але не має цього розуміння у депутатів міської ради. Вони, з тих чи інших причин, саботують процес об’єднання та пов’язані з ним нормативно-правові процедури. Час згаяно, всі населені пункти, що межують з Підгороднім, вже об’єднались у громади. Останнім варіантом для об’єднання на сьогодні залишається село Спаське. Єдина проблема – воно знаходиться у суміжному Новомосковському районі.

Тож, в очікуванні сесії Верховної Ради, на якій має бути розглянутий законопроект про можливість об’єднання громад з суміжних районів, першочерговою задачею для консультантів Дніпропетровського РВ АМУ стає інформаційна робота з депутатським складом Підгороднянської міської ради. З цією метою було вирішено провести позапланову зустріч консультантів АМУ з депутатами Підгороднього вже в цю п’ятницю 17 березня. На цій зустрічі буде ще раз презентована детальна інформація про очевидні переваги децентралізації, та представлені розрахунки експерта з бюджетування стосовно фінансової складової створення потенційної Підгороднянської об’єднаної територіальної громади.

Експерт з комунікацій Офісу реформ при Дніпропетровському РВ АМУ М.Миргордська
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)