29 / Листопад, 2018
28 листопада 2018 року в Мінрегіоні відбулася нарада, на якій, зокрема, розглядалося питання, чи поширюється дія Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» у випадку фінансування певних заходів з місцевих бюджетів через ОСББ та управителів багатоквартирних будинків. В заході взяла участь експерт АМУ з місцевого економічного розвитку Діна Серебрянська. Учасники наради: представники від Мінрегіону, Антимонопольного комітету України, Асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного житлового будинку.
За результатами наради прийняли ряд рішень:
 
Щодо ОСББ:
Антимонопольний комітет України надав офіційне роз‘яснення (№35-рр/99 від 05.10.2017 року), відповідно до якого чітко зазначено, що ОСББ не є суб’єктами господарювання, тому що здійснюють діяльність, спрямовану на забезпечення  і  захист прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Підтримка ОСББ за рахунок коштів місцевих бюджетів не відноситься до державної допомоги у розумінні даного Закону.
 
Щодо управителів багатоквартирних будинків:
У цьому випадку важливо, хто є отримувачем і розпорядником коштів з місцевого бюджету: безпосередньо управитель чи співвласники багатоквартирних будинків.
Якщо отримувач і розпорядник коштів це управитель багатоквартирних будинків, який по своїй суті є суб‘єктом господарювання, то фінансування його діяльності з місцевого бюджету підпадає під дію Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Адже метою створення управляючої компанії є отримання прибутку. Тому, фінансування однієї компанії створює для неї привілегії поряд з іншими компаніями такого типу.
Якщо фінансування проходить через управляючу компанію, проте отримувачем і розпорядником бюджетних коштів є безпосередньо співвласники багатоквартирних будинків, то така фінансова допомога не підпадає під дію Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».
 
На запит Мінрегіону Антимонопольний комітет України підготує офіційне роз‘яснення - чи відносити до державної допомоги фінансування з місцевих бюджетів управляючих компаній.
Асоціація міст України поширить дане роз‘яснення серед громад-членів АМУ та опублікує на своєму сайті.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)