29 / Жовтень, 2018
1 травня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який надав можливість територіальним громадам сіл та селищ приєднуватись до територіальних громад міст обласного значення. Станом на сьогодні уже 15 міст обласного значення приєднали до себе 37 суміжних територіальних громад.
 
Однак, після такого приєднання межі районів не змінюються. Тобто, населені пункти географічно залишаються в межах адміністративних районів, але знаходяться в юрисдикції відповідної міської ради та її виконавчих органів. На сьогодні виконавчі органи міст обласного значення не мають доступу до реєстру громадян приєднаних територіальних громад, в базах даних (системах) сфери соціального захисту населення райдержадміністрацій (ЄДАРП, АСОПД/КОМТЕХ, «Житлові субсидії» та інші). Тому, призначення гарантованих державою пільг, субсидій та допомог буде здійснюватися і надалі райдержадміністрацією. Така колізія у повноваженнях виконавчих органів міської ради та РДА призведе до погіршення якості надання послуг для жителів приєднаних сіл та селищ.
 
Асоціація міст України просить Мінсоцполітики надати право виконавчим органам міст обласного значення адмініструвати бази даних (системи) сфери соціального захисту населення та призначати пільги, субсидії, допомоги жителям на всій території відповідної міської ради, а саме населених пунктів територіальних громад, що приєдналися.
Лист АМУ (завантажити)

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)