17 / Жовтень, 2018

Асоціацією міст України направлено листа до Мінрегіону з пропозицією про внесення змін та приведення у відповідність з нормами нових ДБН визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови, а саме, площі житлової території мікрорайону (кварталу).

 Пунктом 6.1.2. Національних стандартів України про нормативну площу житлової території мікрорайону (кварталу) «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови ДСТНУ-Н Б Б.2.2-9:2013», затверджених наказом Мінрегіонбуду від 26.02.2014 №56  (далі – Стандарти), визначено норми з посиланням на ДБН 360-92, який втратив чинність з 01.09.2018 року.

У зв’язку з цим Асоціація міст України запропонувала привести пункт 6.1.2. Стандартів у відповідність до ДБН Б.2.2‑12:2018 «Планування і забудова територія», виклавши його в новій редакції та направила такі пропозиції до Мінрегіону.

За відсутності таких змін, розрахунки з посиланням на старі нормативно-правові акти, будуть не чинними.

 

Примітка. У зв'язку з прийняттям нових ДБН змінились норми площ розрахунків для нового будівництва, які є важливими для розподілу житлових кварталів. Розрахунки при будівництві мають враховувати кількість мешканців у мікрорайоні,  а також окремих будинків, де приймається із врахуванням затвердженого детального плану території (проекту забудови).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)