06 / Вересень, 2017
5 вересня відбулося засідання Комісії при Мінрегіоні щодо погодження переліків проектів, які реалізуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 200). На засіданні Комісії експерт Асоціації міст України Вікторія Кобялко в черговий раз порушила питання необхідності врегулювання ситуації, яка склалася навколо фінансування проектів окремих ОТГ, які реалізуються за рахунок коштів зазначеної субвенції та, зокрема, спрямовані на поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення.
Асоціація міст України ще 18 серпня звернулася до Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Міністерства фінансів України та Державної казначейської служби України із листами щодо термінового вжиття заходів для забезпечення повного і своєчасного перерахування зазначеної субвенції на фінансування проектів ОТГ.
Крім того, Асоціацією вказане питання було порушено 29 серпня на бюджетних консультаціях, які проводилися у Міністерстві фінансів України щодо основних підходів та особливостей формування місцевих бюджетів на 2018 рік за участі представників Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, обласних фінансових департаментів, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки, Комітету ВРУ з питань бюджету, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України та проекту «Гендерне бюджетування в Україні». Детальніше тут.
Слід зазначити, що відсутність належного фінансування проектів ОТГ не сприяє розвитку інфраструктури територіальних громад в рамках провадження децентралізаційної реформи.
АМУ сподівається на якнайскоріше вирішення цієї проблеми. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)