30 / Квітень, 2020
30 квітня аналітик Асоціації міст України Тетяна Медвецька спільно з аграрними асоціаціями взяла участь в онлайн-зустрічі з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і керівництвом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. За останній тиждень Аналітичний Центр АМУ передав до Мінекономіки і Держгеокадастру 13 кейсів з різних областей, які опрацьовані та направлені до органів місцевого самоврядування через Регіональні відділення АМУ.
Але залишаються питання, які необхідно врегульовувати на законодавчому рівні, а саме:
  1. Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів без узгодження з органами місцевого самоврядування.
  2. Відсутність Порядку оформлення прибудинкових територій під багатоквартирними будинками.
Щодо 1-го питання
Заступник голови Держгеокадастру Олександр Краснолуцький наголосив, що все ж таки розпорядження землями державної власності припинитися не може – це є основні повноваження територіальних органів Держгеокадастру, визначені чинним законодавством. Він також звернув увагу, що на сайтах усіх Головних управлінь в областях існують розділи «Резервування земель для учасників АТО». На таких атласах відображені масиви державної власності, де Держгеокадастр планує передати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства у власність учасникам АТО.
У разі, якщо громада не погоджується з реалізацією таких намірів, то вона має право завчасно звернутись до Головного управління Держгеокадастру у своїй області і повідомити про інші наміри щодо таких земель.
Щодо 2-го питання
Аналітик АМУ запропонувала об’єднати зусилля Держгеокадастру з Асоціацією міст України та спільно напрацювати Порядок оформлення прибудинкових територій під багатоквартирними будинками, і направити його до Мінрегіону.
 
Довідково. Законом України від 14.05.2015 р. №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» внесені зміни до частини другої ст.42 Земельного кодексу України, якими передбачається, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабміном.
Відповідно до частини шостої ст.13 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», Кабмін зобов’язав протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом (1.07.2015 р.) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. Пунктом 2 доручення Кабміну від 25.06.2015 №24185 Мінрегіон мав забезпечити до 1.12.2015 р., разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади, внесення в установленому порядку на розгляд Уряду проєкт відповідного нормативно-правового акта Уряду.
Наразі документ не прийнятий, що не дає змогу власникам приміщень у багатоквартирних будинках реалізувати свої законні права на такі земельні ділянки.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)