27 / Липень, 2018
26 липня в Одесі відбулася конференція «Розвиток системи муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді», організаторами якої виступили Одеська міська рада, Міністерство соціальної політики  України, Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)  в Україні.
Учасники конференції обговорили такі питання: соціальний захист, охорона здоров'я та забезпечення права дітей та молоді на освіту. 
Асоціацію міст України на конференції представляв аналітик Назар Миколюк. Він відзначив, що Одеса стала першим містом в Україні, яке підписало меморандум з ЮНІСЕФ про взаємодію в рамках програми «Громада, дружня до дітей та молоді», і тим самим наблизилося до здобуття відповідного статусу.  Також він відзначив: «Перефразовуючи слова Ніла Армстронга скажу, що це маленький крок для Одеси і великий стрибок для усієї України. В контексті децентралізаційної реформи, коли громади отримали ресурси та повноваження, ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» як ніколи актуальна. Асоціація міст України переконана, що децентралізація має впроваджуватися перш за все для людей. Кожен мер несе відповідальність за жителів своєї громади, зокрема й за наймолодших. І саме голова громади повинен зробити так, щоб діти і молодь відчували себе у ній комфортно».
  
 На конференції виступила заступник Міністра соціальної політики Олександра Чуркіна, яка розповіла про національне бачення України щодо стратегії «Громада, дружня до дітей та молоді». 30 травня Уряд України схвалив постанову про те, що починаючи з наступного року, громада, яка здобуде логотип від ЮНІСЕФ, отримає +1% до коштів ПДФО, які залишаються громаді і які вона зможе використати для програм, спрямованих на програми для дітей та молоді. Це справжнє ноу-хау для України, підкреслила заступник Міністра. 
На сьогодні до проекту ЮНІСЕФ вже увійшов 21 муніципалітет (серед них і об’єднані територіальні громади). Всього 160 громад виявили бажання приєднатися до проекту.
Нагадаємо, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко виступив перед учасниками Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який проходив 1 червня у Києві.
29 березня в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Від  АМУ Меморандум підписав Виконавчий директор Асоціації Олександр Слобожан. Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти. Ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах. Дивитися презентацію.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)