21 / Листопад, 2017
Асоціація міст України продовжує роботу з надання  органам місцевого самоврядування роз’яснень щодо реалізації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (далі – Закон).
Експерти АМУ звертають увагу на важливий аспект Закону: підтримка суб’єкту господарювання, що становить менше 200 тис. євро на 3 роки, не підпадає під його дію. 
Окрім того, Мінекономрозвитку готує до внесення на розгляд Уряду Перелік послуг, які становлять загальноекономічний інтерес. Підтримка надавачам таких послуг також не буде підпадати під дію Закону.
 
Підпадає під дію Закону підтримка, що одночасно відповідає таким умовам:
- підтримка надається суб’єкту господарювання;
- фінансування державної підтримки здійснюється за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів;
- підтримка створює переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності; 
- підтримка створює або загрожує створенням економічної конкуренції.
 
Асоціація міст України веде активний діалог з Урядом та Парламентом щодо пошуку шляхів спрощення для органів місцевого самоврядування виконання Закону.
Зокрема, АМУ підтримує прийняття законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» (щодо додержання принципів місцевого самоврядування)» (№7073 від 06.09.2017), яким передбачається виключення допомоги, яка надається органами місцевого самоврядування з під дії Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (читати більше).
Наразі Антимонопольний комітет України надав лист на звернення Асоціації міст України та на численні звернення від центральних та місцевих органів державної влади, а також органів місцевого самоврядування підготував та опублікував Роз'яснення з питань застосування законодавства у сфері державної допомоги.  Читати узагальнені роз'яснення без обгрунтування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)