05 / Листопад, 2018
Мінсоцполітики розробило проект постанови, відповідно до якого пропонується відшкодовувати вартість майна депортованим особам або їх спадкоємцям за рахунок бюджетів місцевого самоврядування. Асоціація міст України зазначає, згідно з Бюджетним кодексом України до бюджетів місцевого самоврядування належать бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст, бюджети об’єднаних територіальних громад. Бюджети сіл, селищ, міст районного значення не мають необхідних доходів для відшкодування вартості майна депортованим особам. Відповідні бюджети не зможуть здійснити додаткові видатки, запропоновані Міністерством, що призведе до підвищення соціально-економічного напруження в регіоні.
АМУ пропонує передбачити виплату грошової компенсації за рахунок коштів державного бюджету.
 
Проектом постанови також передбачається, що замовником оцінки майна, в тому числі і комунальної власності, виступатиме депортована особа. По-перше, замовлення оцінки майна депортованою особою/спадкоємцем створює корупційний ризик, оскільки замовник в такому випадку зацікавлений не в об’єктивному визначенні ринкової вартості майна, а у завищені його вартості. По-друге, відповідно до статті 11 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» замовниками оцінки майна можуть бути особи, яким зазначене майно належить на законних підставах або у яких майно перебуває на законних підставах, а також ті, які замовляють оцінку майна за дорученням.
АМУ пропонує передбачити, що оцінку майна здійснюють за замовленням особи, якій зазначене майно належить на законних підставах або у якої майно перебуває на законних підставах, а також тих, які замовляють оцінку майна за дорученням.
 
Проект постанови виносився на розгляд Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку 30.10.2018. Завдяки діяльності АМУ його розгляд перенесено для узгодження суперечливих норм.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)