02 / Листопад, 2018
Міністерство соціальної політики України розробило проект закону, яким пропонується створювати територіальні тристоронні соціально-економічна ради на території ОТГ. На даний момент вони створюються виключно на обласному рівні.
 
Асоціація міст України зазначає, що курс державної політики щодо децентралізації повноважень та ресурсів базується на засадах принципу субсидіарності. Цей принцип означає, що повноваження повинні делегуватись на найбільш оптимальний територіальний рівень, де наявні відповідні організаційні, матеріальні та фінансові ресурси. На думку Асоціації, територіальні тристоронні соціально-економічні ради створювались тільки на рівні області у зв’язку з такою необхідністю їх функціонування та специфікою повноважень.
 
В Україні відповідно до Бюджетного кодексу України по ресурсному забезпеченню та повноваженням можна виділити наступні територіальні рівні:
1) область (в тому числі АР Крим, міста Київ та Севастополь);
2) район, місто обласного значення, ОТГ;
3) село, селище, місто районного значення.
 
Надання повноважень створювати соціально-економічну раду і на території ОТГ, на думку Асоціації, створює дискримінацію для жителів районів та міст обласного значення. Зазначаємо, що середня чисельність жителів ОТГ станом на 2018 рік становить 8,4 тис. громадян, а міст обласного значення станом на 2001 рік – 132 тис. громадян.
 
Тому, Асоціація міст України пропонує надати право створювати територіальні соціально-економічні ради і на території районів та міст обласного значення.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)