15 / Квітень, 2020
АМУ звернулася до Міністра розвитку громад та територій України щодо необхідності оперативного вирішення проблемних питань, які склалися на місцевому рівні у сфері містобудування у зв‘язку із проведенням реорганізації ДАБІ. Прийняття постанов Кабміну від 13.03.2020 р. №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» паралізувало роботу місцевих органів ДАБК.
Детальніше ознайомитися з критичними наслідками прийняття зазначених постанов.
У зверненні АМУ акцентує увагу на невідкладному відновленні дії Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (постанова Кабміну №553 від 23 травня 2011 р.) та видачі ключів доступу для роботи з Єдиним реєстром дозвільних документів на будівництво місцевим органам ДАБК. Також АМУ наголошує на необхідності прийняття такого рішення Уряду (в порядку реалізації його як експериментального) на час здійснення реформи, запровадженої Постановами №218 та №219, до прийняття Урядом рішення про можливість забезпечення здійснення органами виконавчої влади (ДІМУ, Держсервісбуд) повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади (ДАБІ), що припиняється.
Асоціація міст України пропонує наступне:
  • відновити дію Порядку №553 для органів ДАБК місцевого самоврядування та територіальних органів ДАБІ;
  • забезпечити для органів місцевого самоврядування та територіальних органів ДАБІ можливість надання адміністративних послуг у сфері будівництва;
  • встановити, що органи ДАБК місцевого самоврядування можуть надавати адміністративні послуги у сфері будівництва щодо об’єктів з класом відповідальності СС 1, СС 2 та СС 3;
  • запровадити екстериторіальність при зверненні суб’єктів містобудування за адміністративними послугами у сфері будівництва (незалежно від суб’єкта її надання, місця розташування об’єкту будівництва (області, населеного пункту) та класу наслідків (СС 1, СС 2, СС 3).
Крім цього, Центральний офіс впровадження децентралізаційної реформи АМУ підготував Аналітичну записку до постанов Кабміну№218 та №219 (питання державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду) та направив її до Мінрегіону.
Нагадаємо, що попередньо АМУ вже зверталася листом до Прем‘єр-міністра України. Також 3 квітня відбулася зустріч Виконавчого директора АМУ О.Слобожана з Міністром розвитку громад та територій України О.Чернишовим, на якій обговорювалися, зокрема, питання реформування сфери ДАБК.
АМУ занепокоєна тим, що на сьогоднішній день будівельна сфера залишилася без будь-якого контролю зі сторони органів ДАБІ на невизначений термін, в тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування. Відсутність в органів місцевого самоврядування повноважень у сфері ДАБК унеможливлює формування комфортного, безпечного середовища для жителів муніципалітетів, позбавляє суб’єктів містобудування гарантованого законодавством права на отримання якісних послуг. А це створює перепони економічному розвитку муніципалітетів, не дозволяє своєчасно реагувати на порушення містобудівного законодавства та зупиняти самочинне будівництво.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)