17 / Січень, 2018
Асоціація міст України погодила проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад».
Відповідно до закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» відповідну субвенцію передбачено в обсязі 1,9 млрд гривень. Ці кошти розподілено між бюджетами 665 ОТГ пропорційно до площі та кількості сільського населення з рівною вагою обох цих факторів.
Прийняття цієї постанови забезпечить розподіл і спрямування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Ефективне використання субвенції сприятиме збільшенню та оновленню основних фондів комунальної власності сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.
Отже, ОТГ вже повинні визначитися з переліком проектів, які можуть реалізуватися у 2018 році за рахунок коштів субвенції з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ.
При напрацюванні такого переліку, для збільшення власних доходів місцевих бюджетів, об’єднаним територіальним громадам доцільно врахувати, що проекти мають бути спрямовані на посилення виробничої та економічної інфраструктури територіальної громади, оптимізацію якості та вартості комунальних послуг.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)