10 / Жовтень, 2017
Асоціація міст України погодила проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року", надісланий Мінсоцполітики.
Проект постанови розроблено у зв’язку із закінченням у 2016 році дії Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, для забезпечення послідовності реалізації положень Конвенції ООН про права дитини та удосконалення державної системи забезпечення прав дитини. 
Метою проекта програми є удосконалення державної політики забезпечення та захисту прав дітей, оновлення моделі роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування на всіх рівнях у напрямі дотримання найкращих інтересів дітей. Досягнення мети передбачається шляхом реформування існуючої системи забезпечення прав дітей, запровадження партнерських відносин між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та територіальними громадами.
Основними завданнями Програми є:
1. Удосконалити державну систему захисту прав та інтересів дитини, у тому числі дітей з інвалідністю, інтегрування дітей з інвалідністю в соціум.
2. Поліпшити становище сімей з дітьми, мінімізувати  ризики неналежного виховання дітей в сім’ях та вилучення з них дітей.
3. Створити дружнє до дітей середовище в суспільстві відповідно до міжнародних зобов’язань.
4. Забезпечити доступність дітей до всіх видів якісної медичної допомоги починаючи з народження.
5. Забезпечити не менш як на 95 відсотків імунізацією дітей першого року життя.
6. Забезпечити розвиток ефективного, доступного та доброзичливого освітнього середовища, спрямованого на розвиток дитини, її талантів, розумових і фізичних здібностей.
7. Реалізувати право кожної дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї.
8. Оптимізувати систему захисту прав та інтересів дітей, які постраждали від жорстокого поводження, зокрема експлуатації та  сексуального насильства, забезпечивши 100-відсоткове охоплення таких дітей необхідною допомогою.
9. Модернізувати систему захисту прав та інтересів дітей, які вчинили правопорушення, шляхом удосконалення превентивних заходів, зменшуючи рівень рецидивної злочинності щороку на 2 відсотки.
10. Забезпечити раннє виявлення соціальних проблем, запобігання порушенням прав дитини шляхом удосконалення  системи соціальних послуг у територіальних громадах.
11. Запровадити дієвий механізм врахування думки дитини під час  вирішення питань, що стосуються її життя, збільшивши кількість дітей, охоплених різними формами громадської діяльності, до 30 відсотків
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)