21 / Грудень, 2017
Асоціація міст України розглянула проекти постанов Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загально користування» та «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту».
АМУ не підтримує ці проекти постанов, оскільки вони містять норми, які негативно впливають на галузь пасажирських перевезень та розвиток місцевого самоврядування.
Зокрема, відсутній чіткий механізм уникнення дублювання маршрутів на міському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному рівнях.
На засіданні Секції АМУ з питань місцевого економічного розвитку, що відбулось 4-5 грудня цього року в Івано-Франківську, було сформовано позицію щодо необхідності нормативно-правового визначення обов’язкового погодження з виконавчим органом міської, селищної та сільської ради транспортного маршруту, з можливістю вносити до нього пропозиції щодо місця та кількості зупинок, а також вартості проїзду.
Запропонованими змінами до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту органи місцевого самоврядування позбавляються права впливати на відкриття та закриття автостанцій. Автостанція – це важливий інфраструктурний об’єкт, який суттєво впливає на всю інфраструктуру населеного пункту, плани і стратегії розвитку територіальної громади, містобудівну документацію. Питання відкриття та закриття автостанції має здійснюватися виключно за погодженням з органом місцевого самоврядування.
На думку АМУ, проекти постанов доцільно доопрацювати спільно з асоціаціями перевізників в форматі робочої групи. Асоціація міст України готова долучитись до подальшого доопрацювання проектів постанов.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)