АМУ направила до МОН пропозиції до нової редакції Інструкції з обліку дітей шкільного віку та учнів

01 / Лютий, 2017
На обговоренні в Міністерстві освіти і науки знаходиться проект постанови Кабінету Міністрів України, що викладає Інструкцію з обліку дітей шкільного віку та учнів у новій редакції. Асоціація міст України висловила деякі пропозиції.
У проекті Інструкції визначено, що облік учнів здійснюють навчальні заклади, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти. Експерти АМУ вважають, що варто уточнити категорії педагогічних працівників, які саме у навчальному закладі, а не за його межами, можуть бути залучені до обліку учнів. Наприклад, представники адміністрації, соціальні педагоги, класні керівники.
Передбачається, що навчальні заклади зобов’язані до 15 вересня надавати структурному підрозділу уповноваженого органу, що здійснює облік дітей шкільного віку, дані всіх учнів. Крім загальноосвітніх навчальних закладів, загальну середню освіту надають професійно-технічні навчальні заклади, вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, що можуть не підпорядковуватись органу місцевого самоврядування, хоча й знаходитись на його території. Орган місцевого самоврядування у такому разі не має управлінських повноважень, а отже, й не може вимагати будь-якої звітності від навчальних закладів.
Тому експерти АМУ пропонують викласти цю норму в такій редакції: «Щорічно не пізніше 15 вересня навчальні заклади надають до структурного підрозділу уповноваженого органу, який здійснює облік дітей шкільного віку та на території обслуговування якого розташовано навчальний заклад, дані всіх учнів, які зараховані до навчального закладу».
Потребує уточнення положення щодо обліку учнів, які тимчасово виїжджають за межі України. Є програми обміну учнями, коли діти тимчасово виїжджають за межі України на навчання, а потім повертаються і продовжують вчитися за програмою загальної середньої освіти.
Крім того, необхідно чітко визначити терміни подачі зведених статистичних даних усіма уповноваженими органами.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)