17 / Березень, 2021
16 березня Міністерство охорони здоров’я України на своїх інформаційних ресурсах оприлюднило слова Міністра охорони здоров’я Максима Степанова: «Ми постійно покращуємо та вдосконалюємо нашу медичну систему. Саме завдяки цим системним рішенням Україна стала країною, яка довела, що здатна стримувати пандемію коронавірусу. Проте не все залежить виключно від МОЗ. Хочу звернутися до місцевих органів влади – мерів районних міст, обласних центрів, голів територіальних громад. Коронавірус – наша спільна біда. Саме від нашої спільної відповідальності залежить, чи вийдемо ми остаточними переможцями у протистоянні з недугом. Не чекайте вказівок зверху чи розпоряджень, вживайте контрзаходів на місцях, контролюйте дотримання карантинних обмежень і рекомендацій МОЗ. Запроваджуйте превентивні заходи».
Асоціація міст України звертає увагу: постановою Уряду від 9 грудня 2020 р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» чітко визначено, що:
2-1. “Зелений”, “жовтий” та “помаранчевий” рівні епідемічної небезпеки визначаються керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням на території України COVID-19, за результатами щоденної оцінки відповідних ознак епідемічної небезпеки. Інформація про зазначені рівні розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua) та веб-сайті Міністерства охорони здоров’я (за посиланням https://moz.gov.ua ).
Відповідно Керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням COVID-19, постановою Уряду від 25 березня 2020 р. № 338-р призначено Міністра охорони здоров’я.
Згідно постанови Уряду №1236, в громадах, де встановлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково запроваджуються посилені заходи контролю за дотриманням на території регіону встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів, готовності закладів охорони здоров’я до прийому хворих на COVID-19, виявлення та реєстрації осіб з підозрою на COVID-19.
Наразі органи місцевого самоврядування вживають заходів контролю за дотриманням на території регіону встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів. Крім того, згідно зі статтею 32 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря у разі, коли в окремому населеному пункті, у дитячому виховному, навчальному чи оздоровчому закладі виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційних хвороб. 
Асоціація міст України цілком поділяє позицію Міністра, що коронавірус – це спільна біда і виклик, та зазначає, що громади ніколи не відсторонювалися від боротьби з коронавірусом і, не чекаючи допомоги від центральної влади, з початку пандемії й запровадження карантину розпочали боротьбу з поширенням хвороби. Станом на сьогодні органи місцевого самоврядування вживають усіх необхідних заходів для захисту та збереження здоров’я громадян.
АМУ вкотре наголошує, що запобігти поширенню COVID-19 можливо лише завдяки об'єднанню зусиль органів місцевого самоврядування та органів державної влади.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)