26 / Липень, 2017

Уряд прийняв рішення щодо реалізації з 1 липня 2017 р. пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у 4 підвідомчих установах Національної академії медичних наук. Зокрема, проект буде запроваджено у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова, Інституті кардіології імені академіка М. Д. Стражеска, Інституті нейрохірургії імені А. П. Ромоданова, Національному інституті хірургії і трансплантології імені О. О. Шалімова.

Документом передбачається, що учасники пілотного проекту надаватимуть медичну допомогу населенню за рахунок державних коштів відповідно до переліку послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, які не можуть бути надані або надані в обмеженій кількості в інших закладах охорони. Також медичну допомогу, яка не входить до зазначеного переліку - за рахунок коштів місцевих бюджетів. І відповідно до переліку платних послуг, які надаються в державних та комунальних закладах охорони здоров'я та вищих медичних навчальних закладах, - за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб відповідно. Проведення зазначеного пілотного проекту передбачає відпрацювання механізму переходу від утримання ліжко-місць в закладах до оплати за надані медичні послуги.

Крім того, Міністерство охорони здоров'я разом з Національною академією медичних наук мають затвердити до 1 липня 2017 року порядок направлення пацієнтів в заклади, що є учасниками пілотного проекту, перелік послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, розрахунки тарифів на послуги тощо. Проведення зазначеного пілотного проекту передбачає відпрацювання механізму переходу від утримання закладів до оплати наданих ними медичних послуг з метою створення якісної та ефективної системи надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, орієнтованої на пацієнта.Залишити до кінця поточного року базове фінансування для інститутів АМНУ, що беруть участь у пілотному проекті, якісно обрахувати вартість медичних послуг та перейти на новий механізм їх фінансування домовились під час наради за участі МОЗ, Міністерства фінансів та представників чотирьох інститутів Академії меднаук України.

Наразі за інформацією МОЗ спільний проект наказу МОЗ та Академії меднаук доопрацьовується, аби визначити в ньому порядок направлення пацієнтів, порядок надання допомоги, перелік послуг та тарифи.

 

За матеріалами Урядового порталу

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)