Проекти амбулаторій ПМД

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ЩОДО БУДІВНИЦТВА АМБУЛАТОРІЙ ПМД  215/300/490 М2 В УКРАЇНІ

Фахівцями архітектурного агентства ТОВ «АРХ-М.О.Е.» для проектування будівель медичного призначення, з урахуванням технології «пасивний дім», запропонований модульний принцип формування об’єктів. На сьогодні наша компанія презентує чотири проекти амбулаторій ПМД (первинної медико-санітарної допомоги) різної потужності.

Альбом  архітектурних  рішень, що пропонується,  включає :

  • амбулаторія  ПМД із службовим житлом                         215 м2
  • амбулаторія  ПМД                                                                 215 м2
  • амбулаторія ПМД із службовим житлом                          300 м2
  • амбулаторія  ПМД                                                                 490 м2

Основна ідея застосування технології «пасивний дім» полягає у скороченні витрат енергії будівлі на  забезпечення та створення максимально комфортного середовища для перебування людини. Наша амбулаторія ПМД - це енергозберігаюча будівля, що споживає приблизно на дві третини енергії менше за звичайну, причому досягається це завдяки вдалому планувальному рішенню та спеціальному інженерному обладнанню. Одним з досить важливих пріоритетів цього проекту є наявність при  амбулаторії ПМД  службового житла для лікаря. Цілодобова присутність медичного фахівця в приміщенні  амбулаторії надає можливість надання невідкладної медичної допомоги в будь-який час, що особливо важливо в умовах села.

Проекти передбачають ефективну теплоізоляцію всіх огороджувальних поверхонь: фундаменту, стін, підлоги, стелі, горища і даху. Питома витрата теплової енергії на опалення, визначена розрахунками та не має перевищувати 15 кВт ∙ год/(м² • рік), (для кліматичних умов Центральної Європи). Додаткові витрати на будівництво окупаються протягом 5 років. Під час будівництва об’єкту були враховані та застосовані всі важливі складові пасивного будинку:

  • виключно високий рівень теплоізоляції;
  • герметична оболонка будівлі;
  • добре ізольовані віконні рами з потрійним низько-енергетичним  склом;
  • конструкція вільна від теплових містків;
  • комфортна вентиляція з високою ефективною рекуперацією тепла.

Об’єкти медичного призначення одноповерхові, відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС1, СС2.

Проекти розроблені з урахуванням «Рекомендацій щодо створення об’єктів первинної медико-санітарної допомоги (ПМД)  у сільській місцевості», що запропоновані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України.

Посилання на фотоматеріали реалізованого в 2018 році проекту фельдшерського пункту за стандартом «пасивний дім» із службовим житлом у с. Боденьки, Вишгородського району, Київської області, загальною площею 142 м2, відкритого 15.05.2108 року за участю Президента України і Посла Франції:

https://www.president.gov.ua/news/v-ukrayini-startuvala-velika-prezidentska-programa-iz-reform-47446

Тематика: 
Інфраструктура, благоустрій
Регіон: 
Чернігівська область
Місто: 
Київ
АРХ-МОЕ
ТОВ АРХ-МОЕ архітектурне агентство м. Київ, вул. Олеся Гончара, 30 В http://apx-moe.com e-mail: apxmoe.agence@gmail.com

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)